ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ویژگی جدید فایرفاکس به شما اجازه می‌دهد در مرورگر خود در یک شبکه اجتماعی با دو اکانت مجزا وارد شوید

+

فرض کنید شما دارای دو اکانت مختلف در جی میل هستید و نیاز دارید همزمان با این دو اکانت در جی میل وارد شوید. قطعاً این کار در یک مرورگر امکان پذیر نیست و شما نمی‌توانید در یک مرورگر با دو اکانت مختلف در یک شبکه اجتماعی و یا سرویس دهنده ایمیل وارد شوید.

موزیلا با ویژگی جدیدی که به مرورگر خود اضافه کرده است این مشکل را حل کرده است. این ویژگی جدید که “Container Tab” نام دارد به شما اجازه می‌دهد بدون این که نیاز به مرورگر دیگری داشته باشید در یک تب جدید در همان شبکه اجتماعی با نام کاربری دیگری وارد شوید.

در واقع شما می‌توانید برای خود تعدادی Container دلخواه تعریف کنید و در هر Container با هویت مجزایی در سطح وب فعالیت کنید. ویژگی مهم این Container ها این است که آنها دارای کوکی و کش مجزایی خواهند بود. مثلاً می‌توانید یک Container با نام “کار” و یا “خانه” تعریف کنید و در Container خانه با اکانت شخصی خود در جی میل خود وارد شوید و در Container کار با اکانت محل کار خود در جی میل وارد شوید و با هر دو اکانت در این سرویس دهنده ایمیل آنلاین باشید.

hamburger-containers-1024x405

موزیلا برای این که کاربران به اشتباه در Container اشتباهی فعالیت نکنند سعی کرده است با استفاده از رنگ‌ها، تب‌های Container های مختلف را از هم تفکیک کند. مواردی مانند بوکمارک ها، رمزهای ذخیره شده و تاریخچه وبگردی شما در تمام Container ها مشترک بوده و مواردی مانند کوکی و کش مختص هر Container است.

side-by-side-containers-with-default-1024x80

تیم فایرفاکس اعلام کرده است این ایده جدید نبوده است ولی تاکنون هیچ ابزاری نتوانسته به بهترین وجه ممکن این قابلیت را در اختیار کاربران قرار دهد. البته فعلاً این ویژگی به صورت آزمایشی عرضه شده است و بعد از رفع اشکالات و باگ‌های آن به صورت یک آپدیت عرضه خواهد شد.

این ویژگی جدید فایرفاکس بسیار کاربردی می‌باشد و در آینده نزدیک احتمالاً شاهد حضور آن در دیگر مرورگرها هم خواهیم بود. شما با این مشکل تا چه حد دست به گریبان بوده‌اید؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.