ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مخالف ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی در کشور نیست

+

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: مخالف ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی در کشور نیستیم.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالصمد خرم‌آبادی افزود: در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی خارجی در کشور فعالیت دارند که ما هیچ مخالفتی با این شبکه‌ها نداریم،‌ بلکه معتقدیم این شبکه‌ها باید مبتنی بر قوانین و مقررات کشورمان فعالیت کنند. وی گفت:‌ برخی از این شبکه‌های اجتماعی به‌هیچ‌وجه قوانین و مقررات کشور را رعایت نمی‌کنند و به فرهنگ، امنیت و اقتصاد کشور لطمه می‌زنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: برای مقابله با تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی خارجی باید شبکه‌های داخلی جایگزین شوند. شبکه‌هایی که از پهنای باند داخلی استفاده می‌کنند سرعت و کیفیت بیشتر دارند و مردم می‌توانند درنهایت امنیت، از این شبکه‌ها برای حضور در فضای مجازی استفاده کنند. وی با اشاره به این‌که برخی عقیده دارند ما با ادامه فعالیت این شبکه‌ها در کشور مخالفیم، تصریح کرد: دادستانی کل کشور که ریاست کارگروه فیلترینگ را بر عهده دارد به وزرای ارتباطات و ارشاد تأکید کرد تا شبکه‌های اجتماعی داخلی را راه‌اندازی کنند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تأکید کرد: برای توسعه امنیت کشور از دولت تقاضا داریم که زمینه راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی داخلی را فراهم کند.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.