ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قابلیت چت محرمانه به نسخه بتای اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک اضافه شد

+

شرکت فیس‌بوک اوایل تابستان اعلام کرد که به زودی قابلیت رمزگذاری را به اپلیکیشن “مسنجر” اضافه خواهد کرد. این شرکت از قابلیت رمزگذاری اپلیکیشن مسنجر با نام “گفتگوی مخفیانه” یاد کرد و حالا این قابلیت به نسخه بتا (آزمایشی) این اپلیکیشن اضافه شده است و با استفاده از این ویژگی تمامی گفتگوهای شما رمزگذاری خواهند شد تا در برابر جاسوسی افراد و یا نهادهای دولتی در امان باشند و کسی به جز شما و شخصی که با آن در حال گفت‌وگو هستید قادر نیست پیام‌های شما را مشاهده کند. فیس‌بوک این قابلیت را اضافه کرده تا شما بتوانید برخی (نه همه) از گفتگوهای خود را به صورت رمزگذاری شده انجام دهید و به هنگام انجام گفت‌وگو دکمه‌ای وجود دارد که می‌تواند این گفت‌وگو را مخفی (رمزگذاری) کند و اگر آن را فعال کنید پیام‌های شما رمزگذاری خواهند شد در غیر این صورت پیام‌ها همانند همیشه ارسال می‌شوند.

اگر شما می‌خواهید که با مخاطب خود به صورت مخفی یا رمزگذاری شده به گفت‌وگو بپردازید، همانند همیشه این کار را انجام دهید اما بر روی آیکون information (اطلاعات) ضربه بزنید و سپس گزینه Secret Conversation یا همان چت مخفی را فعال کنید و بدین صورت پیام‌های شما به صورت رمزگذاری شده برای طرف مقابل ارسال می‌شوند، توجه داشته باشید که باید برای هر شخصی که می‌خواهید با او به گفت‌وگو بپردازید این کار را انجام دهید. اما اگر می‌خواهید که پس از مدتی این پیام‌های شما به صورت خودکار ناپدید شوند می‌توانید با ضربه زدن بر روی آیکون تایمر یک زمان مشخص را جهت ناپدید شدن پیام‌ها تعیین کنید اما نیازی به این کار نیست. همچنین لازم به ذکر است که این پیام‌های رمزگذاری شده تنها بر روی دستگاهی که دارید قابل مشاهده هستند، یعنی اگر بر روی دیگر دستگاه‌ها نیز از اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر استفاده می‌کنید قادر نیستید پیام‌ها را مشاهده کنید.

فیس‌بوک در حال حاضر این قابلیت را برای همه منتشر نکرده و تنها تعدادی از کاربران آن هم به صورت آزمایشی این ویژگی را دریافت و امتحان کرده‌اند. توجه داشته باشید که این ویژگی به صورت یک به‌روزرسانی برای اپلیکیشن عرضه نمی‌شود و فرآیند افزودن آن به اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر از طریق سرور انجام می‌گیرد. بنابراین اگر شما یکی از کاربران نسخه بتا اپلیکیشن هستید هم اکنون می‌توانید این قابلیت را امتحان کنید. به نظر می‌رسد که به زودی فیس‌بوک این قابلیت را برای همگان در دسترس قرار دهد. واتس‌اپ که چندی پیش توسط فیس‌بوک تصاحب شد مدتی است که قابلیت رمزگذاری را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و حالا پس از کمی تاخیر نوبت به اپلیکیشن فیس‌بوک مسنجر رسیده است. واتس‌اپ و فیس‌بوک مسنجر بزرگ‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان هستند و حالا هر دو از قابلیت رمزگذاری پیام‌ها استفاده می‌کنند و این بسیار خوب است.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا شما از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.