ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ فیس‌بوک منتشر شد

+

همانند سایر شرکت‌های مطرح جهان، فیس‌بوک نیز در این ماه گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ خود را منتشر کرد و همان‌طوری که انتظار می‌رفت، این شرکت در سه ماهه دوم امسال عملکردی بسیار خوب و رضایت‌بخش داشته است. پیش‌تر کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که فیس‌بوک در سه ماهه دوم عملکردی خوب خواهد داشت و در بسیاری از حوزه‌های فعالیت این شرکت شاهد رشد خواهیم بود. به نظر می‌رسد که فیس‌بوک تنها به دستیابی به پیش‌بینی کارشناسان اکتفا نکرده است، بلکه این پیش‌بینی‌ها را نیز پشت سر گذاشته است.

پیش‌تر کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که فیس‌بوک در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به تعداد ۱٫۶۹ میلیارد کاربر فعال ماهانه دست خواهد یافت، اما فیس‌بوک امروز اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ توانسته به رقم شگفت‌انگیز ۱٫۷۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه دست یابد و پیش‌بینی‌های قبلی را پشت سر بگذارد. فیس‌بوک هم اکنون ۱٫۱۳ میلیارد کاربر فعال روزانه دارد و این در حالی است که پیش‌بینی‌های قبلی، رقم ۱٫۱۲ میلیارد کاربر را حدس زده بودند اما مجدداً فیس‌بوک عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌ها داشته است. افزایش کاربران فعال روزانه و ماهانه برای فیس‌بوک به معنای افزایش درآمد شرکت نیز هست، بنابراین فیس‌بوک از این نظر نیز پیش‌بینی‌ها را پشت سر گذاشته است. کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، ۶٫۰۲ میلیارد دلار خواهد بود اما امروز فیس‌بوک رسماً اعلام کرد که در این بازه زمانی توانسته ۶٫۴۴ میلیارد دلار درآمد کسب کند و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد چشمگیری بوده است. با توجه به درآمد حاصل شده، ارزش هر سهم نیز افزایش یافته است. فیس‌بوک اعلام کرد که اکنون ارزش هر سهم ۰٫۹۷ دلار است و این در حالیست که کارشناسان رقم ۰٫۸۲ دلار را برای هر سهم پیش‌بینی کرده بودند.

بنابراین در این بازه‌ی کوتاه مدت سه ماهه، اوضاع فیس‌بوک بسیار عالی است و در همه جوانب شاهد رشد بوده است. میزان کاربران فعال ماهانه فیس‌بوک نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل و سه ماهه گذشته افزایش یافته است و بدین ترتیب، میزان کاربران فعال روزانه نیز رشد داشته است. افزایش کاربران فعال ماهانه و روزانه به صورت خودکار بر روی افزایش درآمد تاثیر نمی‌گذارند و همان‌طوری که در بالا نیز گفته شد در سه ماهه جاری این اتفاق تنها برای فیس‌بوک رخ داده است و افزایش درآمد شرکت هم‌زمان شده است با افزایش کاربران، به عنوان مثال وقتی که توییتر در سه ماهه نخست سال جاری میلادی گزارش مالی خود را منتشر کرد، مشخص شد که با وجود افزایش کاربران، درآمد این شرکت افت داشته است. به نظر می‌رسد که فیس‌بوک بر خلاف رقیب خود، توییتر، از نظر رشد درآمد و افزایش کاربران مشکلی ندارد و همه چیز خوب پیش می‌رود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.