ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: سریع‌ترین دوچرخه جهان توسط مهندسان کمپانی Aerovelo ساخته شد

+
De Eta van Aerovelo is onderweg voor de eerste recordpoging. In Battle Mountain (Nevada) wordt ieder jaar de World Human Powered Speed Challenge gehouden. Tijdens deze wedstrijd wordt geprobeerd zo hard mogelijk te fietsen op pure menskracht. Ze halen snelheden tot 133 km/h. De deelnemers bestaan zowel uit teams van universiteiten als uit hobbyisten. Met de gestroomlijnde fietsen willen ze laten zien wat mogelijk is met menskracht. De speciale ligfietsen kunnen gezien worden als de Formule 1 van het fietsen. De kennis die wordt opgedaan wordt ook gebruikt om duurzaam vervoer verder te ontwikkelen.

The Eta Speedbike of Aerovelo is on its way for the first record attempt. In Battle Mountain (Nevada) each year the World Human Powered Speed ​​Challenge is held. During this race they try to ride on pure manpower as hard as possible. Speeds up to 133 km/h are reached. The participants consist of both teams from universities and from hobbyists. With the sleek bikes they want to show what is possible with human power. The special recumbent bicycles can be seen as the Formula 1 of the bicycle. The knowledge gained is also used to develop sustainable transport.

انسان کماکان در حال پیشرفت در حوزه‌های مختلف و سرعت بخشیدن به تکنولوژی‌های در دست خود است، از هوافضا گرفته تا حوزه اتومبیل‌رانی و رایانه، اما جالب است بدانید در دنیایی که دوچرخه به یک وسیله ورزشی و تفریحی تبدیل شده است عده‌ای هستند که قصد دارند این وسیله را به حدی سرعت ببخشند تا به‌عنوان یک وسیله نقلیه کاربردی و مقرون‌به‌صرفه تبدیل کنند.

یکی از این مجموعه‌های خلاق و حرفه‌ای مهندسین شرکت Aerovelo هستند که پیش از این نیز سابقه درخشانی در ساخت محصولات خارق‌العاده از خود نشان داده‌اند، این شرکت به تازگی دوچرخه را توسعه داده‌اند که به‌راحتی توانسته است رکورد سریع‌ترین دوچرخه جهان را از آن خود کند. این دوچرخه Eta نام دارد که به لطف شکل ظاهری و مهندسی هوشمندانه‌ای که در آن به کار رفته است به‌راحتی به سرعت ۸۹٫۵۹ مایل معادل ۱۴۴٫۱۷ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

download

البته لازم به ذکر است که این شرکت سال گذشته یک وسیله نقلیه دیگر که از نیروی انسانی برای حرکت استفاده می‌کرد رونمایی کرد که توانست با سرعت ۱۳۳٫۸ کیلومتر بر ساعت به سریع‌ترین دوچرخه دنیا تبدیل شود، حال باوجود Eta دیگر حرفی برای نسخه پیشین باقی نمی‌ماند. این آزمایش در جاده‌ای در صحرای نوادا انجام شد که قرار بود Eta پنج مایل را طی کند، و باکمال تعجب دیده شد که این دوچرخه تنها پس از ۱٫۵ مایل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید. در ادامه می‌توانید ویدیو لحظه آزمایش این دوچرخه را تماشا کنید.

برای مشاهده دیگر محصولات این شرکت بر روی این لینک کلیک کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.