ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شایعه: نسخه نهایی اندروید N دارای دکمه های ناوبری جدیدی است

+

در خبری که اخیرا با عنوان “اندروید N کی منتشر می شود؟” به جدول زمان بندی گوگل برای عرضه نسخه آزمایشی و سپس نسخه نهایی آن اشاره کردیم. هنوز چند ماهی با نسخه نهایی اندروید N فاصله داریم و شایعات کم وبیش در رابهط با این سیستم عامل آغاز شده است.با توجه به گزارش های زیادی که در این مدت منتشر شده است و البته بسیاری زیادی از آنها در حد شایعه باقی مانده اند اما باید منتظر تغییرات گسترده ای نسبت به نسخه قبلی باشیم، تغییراتی که خیلی از آنها در هسته سیستم عامل اتفاق افتاده است.

با رونمایی از نسخه نهایی قطعا موارد ریز زیادی هستند که تغییر کرده اند و ممکن است حتی در شایعات هم به آنها پرداخت نشده اند. یکی از این موارد دکمه های ناوبری است که معمولا شرکت گوگل در هر به روز رسانی تغییراتی در آنها داده است. دکمه های ناوبری در حال حاضر به این صورت است که یک دکمه مثلث در سمت چپ نوار ناوبری به عنوان دکمه Back، یک دایره در مرکز به عنوان دکمه Home، و یک مربع سمت راست برای مدیریت اپلیکیشن های در حال اجرا.

آن طور که مشخص شده است دکمه ها در نسخه نهایی اندروید N بسیار شبیه به حالت فعلی هستند اما از حالت تو خالی به حالت تو پر تبدیل شده است. یکی از مهمترین اتفاقات تغییر رنگ دکمه Home در حالات خاص خواهد بود. همچنین اگر یک لمس طولانی بر روی دکمه Home داشته باشید احتمالا شاهد یک حرکت انیمیشنی خواهید بود. تصویری که توسط منبع این خبر به دست ما رسیده در زیر آمده است:

Android-N-new-navigation-rumored

 

پر واضح است که این تغییرات شامل گوشی هایی است که دکمه سخت افزاری نداشته و دکمه های آنها به صورت نرم افزاری و در صفحه نمایش قرار دارد. احتمال نادرست بودن این شایعه نیز وجود دارد و تا زمانی رونمایی رسمی در هاله ای از ابهام خالی خواهد ماند.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.