ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

فایرفاکس در سال ۲۰۱۷، پلاگین فلش را به صورت پیش‌فرض غیرفعال می‌کند

+

بعد از کنار گذاشتن فلش توسط مرورگرهایی همچون گوگل کروم و مایکروسافت اِج، حال باید موزیلا را نیز به این لیست ادامه دار اضافه کنیم. با ویاتک همراه باشید.موزیلا استفاده از فلش در باطن فایرفاکس را به دلیل مسائل امنیتی به‌ طور کامل رها کرده بود و به‌ صورت تدریجی نیز در حال توقف استفاده از پلاگین همیشه مورد انتقاد قرار گرفته‌ی شرکت ادوبی برای استفاده‌های روزمره است. با عرضه به‌روزرسانی بزرگ بعدی فایرفاکس در ماه آگوست، تعدادی از محتواهای فلش که به گفته‌ی خود کمپانی برای تجربه‌ی کاربری لازم نیستند را مسدود خواهد کرد. و در سال ۲۰۱۷ فلش را به‌ طور پیش‌فرض غیر فعال خواهد کرد. دقیقاً مثل کاری که دیگر شرکت‌ها نیز انجام می‌دهند، کاربر برای مشاهده‌ی این محتواها مجبور به فعال کردن دستی فلش خواهد بود.

موزیلا توضیح می‌دهد که غیر فعال کردن فلش نه‌ تنها باعث بالا بردن امنیت می‌شود، بلکه تجربه‌ی کلی بهتری را مانند نجات یافتن از کرش های پی‌درپی و بهبود مصرف باتری نیز در پی دارد. استانداردهای وب همانند HTML5 امروزه تمام نیازهای کاربر را همانند پخش موسیقی، نگاره سازی سه‌بعدی و پخش ویدیو تامین می‌کند و دلیلی برای تکیه‌ بر فلش دیگر وجود ندارد.

به گفته‌ی موزیلا، این شرکت با ادوبی بر روی بهینه‌سازی فلش در حال همکاری نزدیک است اما نمی‌توان گفت که دیگر پلاگین فلش هیچ کاربردی ندارد. با عدم استفاده‌ی گوگل و مایکروسافت و اپل از فلش، انگیزه‌ی بسیارکمی برای فعال بودن فلش به‌طور پیش‌فرض وجود دارد. چه کسی برای کارهای بسیار ضروری از فلش استفاده خواهد کرد در حالی‌که تعداد زیادی از مرورگرها از آن هیچ بهره‌ای نمی‌برند؟

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.