ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: بزرگترین کشتی هوایی دنیا سقوط کرد

+

بزرگ‌ترین کشتی هوایی دنیا هم‌اکنون بانام ایرلندر ۱۰ (Airlander 10) شناخته می‌شود که در روز ۲۷ مرداد اولین پرواز آزمایشی خود را انجام که با موفقیت صورت گرفت، حال در ویدیویی که در انتهای مطلب تماشا می‌کنید شاهد سقوط این کشتی هوایی در هنگام نشستن آن هستیم.

سازنده این کشتی هوایی بی‌نظیر یعنی Hybrid Air Vehicles روند ساخت این وسیله را از سال ۲۰۱۲ برای ارتش آمریکا شروع کرده است و قرار است برای عملیات‌های نظارتی مورداستفاده قرار گیرد، این سازنده پس از ساخت ایرلندر تصمیم به انجام پروازهای آزمایشی نمود تا پس از اطمینان کامل از صحت، آن را به ارتش آمریکا تحویل دهد، این کشتی هوایی ۹۲ متر طول، ۴۳٫۵ متر عرض و ارتفاعی ۶ متری تا بال‌ها دارد.

news-airlander-crash

ایرلند طبق گفته سازندگانش قادر است همچون یک هلیکوپتر ارتفاع بگیرد و تا سرعت ۹۰ مایل بر ساعت برسد و تا دو هفته در آسمان باقی بماند و به انجام عملیات بپردازد، اما به نظر می‌رسد سازندگان این کشتی هوایی در آخرین پرواز آزمایشی ایرلندر ۱۰ دچار مشکل شده‌اند، زیرا در هنگام فرود بر روی زمین با ناحیه جلویی خود با زمین برخورد کرده است. هنوز به‌صورت واضح مشخص نیست که چرا این مشکل برای ایرلندر ۱۰ رخ‌داده است و کارشناسان در حال بررسی آن هستند.

در ادامه می‌توانید ویدیوی لحظه سقوط این کشتی هوایی را تماشا کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.