ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات فرانسه: ویندوز ۱۰ اطلاعات بیش‌ از حدی را جمع‌آوری می‌کند

+

دولت فرانسه بیان داشته که مایکروسافت به باور آن‌ها اطلاعات بیش‌ از حدی را از طریق ویندوز ۱۰ جمع‌آوری می‌کند. همچنین کمیسیون نام برده شده اذعان کرده است که به مایکروسافت ۳ ماه وقت برای منطبق سازی با قوانین حفاظت از اطلاعات فرانسه داده است. با ما همراه باشید تا موضوع را بهتر بررسی کنیم.این کمیسیون در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که:

CNIL (کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات) دریافته که مایکروسافت در حال جمع‌آوری داده‌های تشخیصی و کاربردی و بررسی آن‌ها از طریق سرویس‌های دورسنجی به منظور تشخیص مشکلات و بهبود محصولات است. به عنوان مثال داده‌های جمع‌آوری‌ شده ویندوز و استور ویندوز، اطلاعاتی همچون برنامه‌های دانلود شده و نصب‌ شده روی سیستم کاربر و مدت‌زمانی که روی هرکدام صرف شده را مشخص می‌کنند. بنابراین کمپانی نام‌ برده شده اطلاعات بیش‌ از حدی را جمع‌آوری می‌کند در حالی‌که این داده‌ها برای عملکرد سیستم ضروری نیستند. هنگامی‌که ویندوز ۱۰ نصب می‌شود advertising ID نیز به‌ صورت پیش‌فرض فعال‌ شده است. که به برنامه‌های ویندوز و مایکروسافت اجازه‌ی کنترل و پیشنهاد دادن تبلیغ‌های هدف‌گیری شده را بدون رضایت کاربر می‌دهد.

علاوه بر آن، کمیسیون اظهار کرده است سرویس‌های آنلاین مایکروسافت از کمبود امنیت رنج می‌برند:

مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد که یک پین چهار کارکتری را به‌ منظور  تصدیق حسابشان برای همه‌ی سرویس‌های آنلاین و به‌ طور اساسی اکانت مایکروسافت انتخاب کنند تا تمام خریدهای انجام‌ شده و نحوه‌ی پرداخت‌هایشان در حسابشان ثبت شود اما مشکل این‌جاست که تعداد تلاش برای وارد کردن این پین هیچ محدودیتی ندارد و همین باعث ناامن بودن این سرویس شده است.

CNIL به مایکروسافت هشدار داده است که اگر تغییرات خواسته شده را انجام ندهد، علیه مایکروسافت اقدام خواهد کرد.

اگر شرکت مایکروسافت در بازه زمانی مشخص‌شده اعلام همکاری نکند، اعضای کمیسیون، محققی داخلی را برای نوشتن گزارشی مربوط به این‌که کمیته محصور، مسئولیت بررسی نقض قانون حفاظت از اطلاعات را برخوردار خواهد بود را انتخاب می‌کنند. همچنین می‌توان در این زمینه تحریم‌هایی را بر علیه کمپانی نام‌برده شده اعمال کرد.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت داده‌های بیش‌ از حدی را جمع‌آوری می‌کند؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.