ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

فرانسه نخستین کشوری است که پهپادها را برای جابه‌جایی مرسولات پستی به کار می‌گیرد

+

به نظر می‌رسد روزگاری که پهپادها مرسولات پستی را جابه‌جا می‌کنند در حال نزدیک شدن است که این کار هم مزایا و هم معایب خود را دارد. به هر حال فرانسه تصمیم گرفته تا در این امر پیشگام شود و در همین راستا، شرکت پست ملی فرانسه اعلام کرده که به زودی نخستین مرسولات پستی را به کمک پهپادها به آدرس‌های داده شده تحویل می‌دهد. DPDgroup که یک شرکت پستی و از زیرمجموعه‌های پست ملی فرانسه است به تازگی یک برنامه آزمایشی را راه‌اندازی کرده که در جریان آن یک هگزاکوپتر (پهپادی که دارای شش موتور است) باید یک محموله ۳ کیلوگرمی را ۱۴٫۹۶ کیلومتر به سمت جنوب و ناحیه پروانس کشور فرانسه حمل کند.

جامعه استفاده کنندگان این روش حمل و نقل، مشتریان تجاری هستند بنابراین شما نمی‌توانید آن را با سیستم تحویل خانگی آمازون که اخیراً در بریتانیا راه‌اندازی شده مقایسه کنید. آمازون نیز از روشی مشابه پست فرانسه استفاده می‌کند و بسته‌های پستی را به کمک پهپاد به افراد تحویل می‌دهد. این یک شیوه نوین برای حمل کالا است که از تاخیرهای ناشی از برخورد با ترافیک و… نیز جلوگیری می‌کند البته خطرات خاص خود را نیز دارد. از این شیوه حمل و نقل می‌توان برای ارسال بسته‌ها به مکان‌های دوردست که دارای مسیرهایی صعب‌العبور هستند استفاده کرد. به عنوان مثال افرادی که در جزیره‌ها و یا در مناطق کوهستانی زندگی می‌کنند می‌توان دریافت کالا با استفاده از پهپاد را انتخاب کنند.

البته این شیوه حمل و نقل خطراتی نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دزدیده شدن کالا اشاره کرد. به عنوان مثال هکرها به راحتی می‌توانند به سیستم این پهپادها نفوذ کنند و آن را به زمین فرود آورند و بسته‌ها را بدزدند و یا پهپادها را هدف شلیک گلوله قرار دهند. به جز خطر دزدیده شدن مرسولات، اگر این شیوه فراگیر شود باعث به وجود آمدن بیکاری می‌شود و افراد بسیاری را که هم اکنون در جایگاه‌های مختلف سیستم حمل و نقل شرکت پست فعالیت می‌کنند بیکار می‌شوند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.