ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نسل بعدی تشخیص بیماری‌های گوارشی در راه است

+

اختلالات دستگاه گوارش علت میزان قابل توجهی از مرگ‌ومیرها در ایالات متحده هستند و برخی از برآوردها نشان می‌دهند که هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده در این زمینه بیش از ۵۰ میلیارد دلار بوده است.

تشخیص اختلالات گوارشی تا حد زیادی متکی بر ارزیابی بیماران با تصویربرداری رادیوگرافی و آندوسکوپی است. این روش‌های تشخیصی معمولاً در تشخیص مشکلات گوارشی عملکرد چندان خوبی ندارند. حال کمپانی جی-تک مدیکال، یک شرکت مستقر در موسسه فوگارتی، به مدیریت دکتر استیو اکسلراد وعده داده است که یک پچ تشخیصی غیرتهاجمی با نام GutCheck را که ویژگی‌های عملکردی دستگاه گوارش را با اندازه‌گیری فعالیت الکتریکی ارزیابی می‌کند، عرضه خواهد کرد.

این فناوری نخستین بار به شکل سیمی مورد تست قرار گرفته است، اما در حال‌حاضر از تکنولوژی بی‌سیم بلوتوث برای انتقال داده‌ها از طریق گوشی هوشمند به زیرساخت‌های ابری این شرکت برای تجزیه‌وتحلیل و ارزیابی نهایی توسط یک پزشک، استفاده می‌شود. استفاده از تکنولوژی بی‌سیم به بیماران اجازه می‌دهد تا به راحتی از پچ‌ها در خانه و درمانگاه استفاده کنند.

کمپانی جی-تک مدیکال از این فناوری در بسیاری از آزمایش‌های بالینی، از جمله در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون برای ارزیابی عملکرد دستگاه گوارش استفاده کرده است و اعلام کرده است که نتایج به‌دست آمده دلگرم‌کننده بوده‌اند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.