ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گلکسی اس 7 اِج در حال اجرای پلتفرم واقعیت مجازی Daydream دیده شد

+

دو گوشی پیکسل و پیکسل اکس‌ال شرکت گوگل، نخستین گوشی‌های هوشمندی هستند که رسماً از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream پشتیبانی می‌کنند، اما چرا رسماً؟ اگر به یاد داشته باشید گوشی آکسون 7 شرکت زی‌تی‌ای که اوایل سال جاری میلادی معرفی شد نخستین گوشی هوشمندی بود که از پلتفرم Daydream پشتیبانی می‌کرد اما اوضاع طبق برنامه پیش نرفت، زیرا این گوشی مبتنی بر اندروید 6 مارشملو عرضه شد و این در حالی است که پلتفرم Daydream برای اجرای کامل، به اندروید 7 نوگِت نیاز دارد و گوشی آکسون 7 نیز هنوز اندروید 7 نوگِت را دریافت نکرده است. بنابراین گوشی‌های جدید شرکت گوگل به نخستین گوشی‌هایی تبدیل شده‌اند که رسماً از این پلتفرم واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کنند.

چند روز پیش ویدیویی بر روی یوتیوب منتشر شده که در آن یک گلکسی اس 7 اِج (نسخه کانادایی مجهز به تراشه اکسینوس 8890) نشان داده می‌شود که در حال اجرای اپلیکیشن واقعیت مجازی museum گوگل است. متاسفانه نمی‌توان اطلاعات زیادی را از این ویدیو به دست آورد همچنین باید این موضوع را هم در نظر داشت که گلکسی اس 7 و اس 7 اِج به عنوان گوشی‌هایی با امکان پشتیبانی از Daydream معرفی نشده‌اند همچنین آن‌ها هنوز به صورت رسمی اندروید 7 نوگِت را نیز دریافت نکرده‌اند. سامسونگ هفته گذشته یک برنامه بتا را راه‌اندازی کرد که به وسیله آن دارندگان گوشی‌های گلکسی اس 7 و اس 7 اِج می‌توانند به بیلدهای اولیه نسخه بعدی اندروید دسترسی داشته باشند اما تا انتشار رسمی اندروید 7 نوگِت برای این گوشی‌ها ماه‌ها فاصله داریم. بنابراین شخصی که این ویدیو را بر روی یوتیوب منتشر کرده به احتمال زیاد یکی از اعضای برنامه بتای سامسونگ بوده است و به بیلدهای اندروید 7 نوگِت دسترسی داشته است.

همان‌طوری که گفته شد، این دو گوشی با امکان پشتیبانی از Daydream معرفی نشده‌اند و چنین گوشی‌هایی نمی‌توانند اپلیکیشن‌های این پلتفرم جدید را اجرا کنند و سخت‌افزار آن‌ها نیز ضعیف است. اگر هم چنین گوشی‌هایی بتوانند اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی را اجرا کنند قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهند شد و گوگل باید هرچه زودتر جلوی این کار را بگیرد تا برای کاربران مشکلی به وجود نیاورد.

هنوز مشخص نیست که گلکسی اس 7 اِج و یا دیگر گوشی‌ها تا چه اندازه می‌توانند از پس اجرای این پلتفرم بر بیاینداما آن‌چه که مشخص است، استفاده بیش از حد این پلتفرم از منابع سخت افزاری است و باید انتظار گرمای بیش از حد پردازنده را داشت که این موضوع تاثیرات مخربی بر روی گوشی و تجربه استفاده روزمره خواهد گذاشت.

نظر شما در مورد این ویدیو چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.