ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مطالعات جدید از کشف سه گونه دیگر از زرافه خبر می دهند!

+

زرافه یک جانور آفریقایی پستاندار دارای پنجه و سم از سردهٔ زرافگان، بلندقدترین حیوان زمین و بزرگ‌ترین نشخوارکننده است البته جالب است بدانید که به این جانور شترگاوپلنگ نیز می‌گویند. پیش‌ازاین دانشمندان بر این باور بودند که این جانور جالب تنها دارای یک گونه است اما باید گفت که این‌گونه نیست و به‌تازگی محققان کشف کرده‌اند که این جانور دارای چهار گونه مختلف است.

طبق تحقیقات انجام‌شده مشخص‌شده است که این حیوان گردن‌دراز دارای چهار گونه است که 2 گونه از آن در حال حاضر در معرض انقراض قرار دارند، اسامی این چهار گونه به این شرح است: زرافه جنوبی، زرافه شمالی، زرافه مشبک و زرافه ماسایی. لازم به ذکر است که در طول 30 سال گذشته تابه‌حال، تعداد زرافه‌ها از 150 هزار رأس به کمتر از 100 هزار عدد رسیده است که این جای نگرانی برای این پستاندار حیرت‌انگیز است.

giraffe-21

با توجه به صحبت‌های خانم جولین فنسی که بنیاد حفاظت از زرافه در نامیبیا فعالیت می‌کند، حال باوجوداین کشف به‌راحتی می توان وضعیت حفاظتی این گونه را به خوبی تعیین کرد. تعداد زرافه‌های شمالی در حال حاضر کمتر از 4,750 رأس گزارش شده و تعداد زرافه‌های مشبک نیز به کمتر از 8,700 رأس رسیده است. این گونه در حال حاضر بزرگ‌ترین گونه در حال انقراض در بین پستانداران را تشکیل می‌دهد.

در آخر لازم به ذکر است که این کشف این تفاوت گونه‌ای تنها به‌وسیله بررسی‌های ژنتیکی صورت گرفته است و تشخیص این تفاوت از روی ظاهر این جاندار کاری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.