ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپلیکیشن Allo بیش از 5 میلیون بار از استور گوگل پلی دانلود شده است

+

همان‌طوری که در جریان هستید، اپلیکیشن چت Allo که چند ماه قبل توسط گوگل معرفی شده بود، بالاخره در هفته گذشته به صورت رسمی عرضه شد. جدای از نگرانی‌هایی که در مورد این اپلیکیشن و نقض حریم شخصی توسط آن وجود دارند، این اپلیکیشن توانسته در استور گوگل پلی از خود یک رکورد بر جای بگذارد و مرز 5 میلیون بار دانلود را پشت سر بگذارد.

این اپلیکیشن که حدود یک هفته از عرضه رسمی آن می‌گذرد، در مدت‌زمان اندکی پس از عرضه توانسته بود به رکورد یک میلیون بار دانلود از استور گوگل پلی دست یابد و حال به رکورد به رکورد 5 میلیون بار از استور گوگل پلی دست یافته است. این اپلیکیشن حتی توانست رکورد دانلود اپلیکیشن Dou (این اپلیکیشن در ظرف مدت زمان ۱۰ روز بیش از ۵ میلیون بار دانلود شد) را نیز بشکند.

حال باید دید که آیا گوگل می‌تواند محبوبیت این پیام‌رسان جدید خود را حفظ کند و به رقابت با پیام‌رسان‌های قدرتمندی چون فیس‌بوک مسنجر با بیش از 800 میلیون کاربر فعال و واتس‌اپ با بیش از یک میلیارد کاربر فعال، بپردازد یا خیر. در کنار وجود رقبای قدرتمند، این مورد را نیز به خاطر داشته باشید که اخیراً ادوارد اسنودن به کاربران توصیه کرده بود که از این اپلیکیشن استفاده نکنند، چراکه گوکل از طریق این اپلیکیشن برشما نظارت دارد.

به هر حال آن‌چه که مشخص است این است که اپلیکیشن Allo راه آسانی را برای تبدیل شدن به یک برنامه پیام‌رسان محبوب در سطح برنامه‌هایی چون فیس‌بوک مسنجر و واتس‌اپ، پیش رو ندارد و باید صبر کرد و دید که کاربران از این پیام‌سان جدید گوگل تا چه اندازه استقبال می‌کنند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.