ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

حساب کاربری مدیرعامل گوگل در Quora هک شد!

+

ساندار پیچای مدیرعامل گوگل هفته شادی را شروع نکرده است. اکانت او در سایت Quora توسط تیمی موسوم به OurMine هک شده است. تیمی که اخیراً حساب کاربری مدیرعامل فیس‌بوک مارک زاکربرگ را نیز در توییتر و پینترست هک کرده بودند. با ویاتک همراه باشید.

این گروه ابتدا در حساب ساندار پیچای در سایت Quora پیامی منتشر کردند. این حساب همچنین به اکانت توییتر مدیر گوگل هم متصل بود و این گروه توانست موفقیت خود را به گوش هر ۵۰۸ هزار دنبال کننده ساندار پیچای در توییتر برساند. این توییت در حال حاضر پاک شده اما اسکرین شات آن موجود است.

Sundar-Pichai-Twitter

 

به نظر می‌رسد OurMine بزرگان فناوری را هدف قرار داده است و قبلاً هم با مدیرعامل اسپاتیفای، دانیل اک چنین کاری کرده بود. هنوز معلوم نیست که آن‌ها از چه طریقی به حساب کاربری این اشخاص دست پیدا می‌کنند اما قطعاً شبکه‌های اجتماعی مورد تهاجم آن‌ها فاقد بازدارندگی امنیتی لازم در برابر اقدام آن‌ها است. این گروه مدعی است با ترفندهای مختلفی پسورد افراد مشهور را از مرورگر آن‌ها استخراج می‌کند.

sundar-pichai-hack1.0

به نظر می‌رسد این گروه هکر تلاش دارد نام خود را به عنوان یک تیم امنیتی و ارائه‌دهنده خدمات حمایتی مطرح کند و هیچ‌گاه تغییری در اکانت اهداف ایجاد نمی‌کند و به آن‌ها آسیبی نمی‌زند. به نظر نمی‌آید این کار بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان این حوزه باشد اما ظاهراً تیم OurMine از این طریق از شغل خود لذت می‌برند.

این تیم در بیانیه‌ای اعلام کرده است:

OurMine

ما تنها امنیت مردم را آزمایش می‌کنیم. ما هیچ‌گاه پسورد آن‌ها را تغییر نمی‌دهیم. ما این کار را برای این انجام می‌دهیم چون هکرهایی هستند که می‌توانند آن‌ها را هک کنند و همه‌چیز را تغییر دهند.

این گروه همچنین ادعا کرد نفوذ به حساب کاربری ساندار پیچای را از طریق یک حفره امنیتی در سایت Quora انجام داده است. مشکلی که قبلاً به سایت اعلام کرده بودند اما پاسخی نگرفته بودند.

به‌هرحال اگر شما هم در این سایت فعالیت دارید توصیه ما را مبنی بر تغییر رمز فعلی جدی بگیرید و مطمئن شوید که یک رمز را برای چند حساب کاربری متفاوت استفاده نمی‌کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.