ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

Google Home معرفی شد؛ ارزان‌تر از Amazon Echo سرویس مشابه امازون

+

گوگل امشب دستگاه هوشمند موسوم به Google Home را هم معرفی کرد و به مبارزه Amazon Echo رفت. گوگل هوم از نمونه امازونی ارزان‌تر است. هم اکنون در آمریکا امکان پیش‌خرید این دستگاه هوشمند خانگی میسر شده است و از 4 نوامبر عرضه خواهد شد.

در بررسی‌هایی که نمایندگان حاضر در کنفرانس وبسایت The Verge انجام داده‌اند، گویا گوگل هوم کمی از سیری، دستیار صوتی اپل باهوش‌تر بوده و نسبت به Alexa (متعلق به امازون) خیلی بهتر می‌تواند چارچوب پرسش‌ها و درخواست‌های کاربر را تشخیص دهد. گوگل هوم متکی بر اینترنت بوده و پاسخ‌ها و نتایجی که ارایه خواهد داد بر اساس اطلاعاتی از فضای مجازی خواهند بود، این زمانی اتفاق خواهد افتاد که مجموعه دایرت‌المعارف خود گوگل، نتواند پاسخ درخواست کاربر را ارایه دهد. بنابراین با یک ابزار واقعا هوشمند روبه‌رو هستیم.

قسمت فوقانی گوگل هوم لمسی بوده و می‌توان برای تعاملاتی مثل کم و زیاد کردن صدا یا متوقف کردن، روی آن حساب کرد. گوگل هوم سه بلندگو دارد که گوگل آنها را “extrusion speakers” نام نهاده است، هرچند که صدایشان خیلی هم شفاف و تر و تمیز نیست! کیفیت کلی صدا، کمی بهتر از نماینده امازون است، اما به هر حال این وسیله‌ای برای تجربه صدای بهتر و با کیفیت تر، در خانه نیست! دستگاه سفید رنگ است، اما طراحی آن می‌تواند به شما اجازه شخصی سازی را بدهد، برای مثال می‌توانید آن را روی میز قرار داده و طرح آن را با شمع‌های روی میز یا لیوان‌های طرح دار خود، ست کنید. چراکه بخش تحتانی دستگاه می‌تواند عوض شود، گوگل طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی را هم ارایه داده است.

گوگل هوم به صورت بومی با سرویس یوتیوب موزیک و گوگل پلی موزیک یکپارچه و سازگار است و یک اکانت شش ماهه YouTube Red به همراه آن عرضه خواهد شد. اگر هم نخواهید از سرویس موسیقی گوگل استفاده کنید، گوگل هوم می‌تواند با سرویس‌های موسیقیایی دیگری همچون اسپاتیفای، پاندورا و iHeartRadio و TuneIn یکپارچه شود. کاربر می‌تواند فرمان‌های صوتی را هم برای یکی از این سرویس‌های ثالث تنظیم کند. گوگل هوم می‌تواند به عنوان گیرنده صوتی کروم‌کست هم ایفای نقش کند، به این ترتیب می‌توانید انتخاب کنید که گوگل هوم به کدام یک از دستگاه‌های دارای کروم کست، مثل تلویزیون یا بلندگو متصل شود. به واسطه همین ویژگی، می‌توان موسیقی را در چندین اتاق خانه پخش کرد.

گوگل هوم می‌تواند با برخی سرویس‌های ثالث دیگر کمپانی‌ها هم تعامل داشته باشد. برای مثال می‌توانید از آن برای تماس با سرویس اوبر و تقاضای یک تاکسی اقدام کنید، یا همانطور که گفته شد به اسپاتیفای متصل شده و موسیقی مورد نظر خود را پیدا و پخش کنید. گوگل از API هایی هم صحبت به میان آورده است که به زودی عرضه خواهند شد، و توسط آنها سرویس‌های دیگر هم می‌توانند با گوگل هوم یکپارچه شوند. البته این موارد به ایام آینده موکول شده‌اند و در زمان عرضه، سرویس‌های ثالث محدودی در اختیار کاربر خواهد بود. این همان جایست که گوگل هوم خیلی عقب‌تر از نماینده امازون رتبه‌بندی می‌شود، سرویس Alexa امازون، هم اکنون با 3.000 سرویس مختلف یکپارچه است.

در مورد آینده هم گوگل اظهار داشته که گوگل هوم خواهد توانست به صورت صوتی میزبان دستورات کاربر برای کنترل بسیاری از لوازم هومشند خانگی باشد. ساده‌تر اینکه با استفاده از گوگل هوم، به واسطه دستورات صوتی می‌توان بسیاری از ابزار هوشمند خانه را کنترل کرد. در حال حاضر گوگل هوم می‌تواند با ابزار هوشمند Nest devices، SmartThings و lightbulbs تعامل داشته و آنها را کنترل کند. یکپارچگی با بلندگوهای Sonos هم به زودی ارایه خواهد شد.

به تعبیر نویسندگان The verge، گوگل هوم رقیب بزرگی برای Alexa امازون خواهد بود، به ویژه اگر همه سرویس‌های گوگل برای آن ارایه شوند. این دستگاه خواهد توانست برایتان رویدادها را یادآوری کند، موسیقی پخش کند، یه روی تلویژون محتوای اینترنتی را استریم کند، و بسیاری دیگر. همه اینها فعلا میسر نیستند، اما گوگل به دنبال تکمیل کردن محصول خود است. در ادامه می‌توانید گالری تصاویر گوگل هوم، در جریان کنفرانس را تماشا کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.