ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سرویس جدید گوگل هر چه درباره شما می‌داند به شما می‌گوید!

+

گوگل شما را بهتر از خود شما می شناسد! این ادعای عجیبی است اما متاسفانه واقعیت دارد، گوگل در رابطه با شما اطلاعات کامل و دقیقی دارد و می تواند به راحتی شخصیت شما را آنالیز کند. سرویس جدید گوگل همه چیز را درباره خودتان به شما می گوید. با ویاتک همراه باشید.

شاید پاراگراف بالا کمی اغراق گونه باشد اما برای کاربرانی که اکثر اوقات فراغت خود را در دنیای مجازی سپری می‌کند اتفاق ترسناکی است. این که یک سرویس مجازی از خصوصی‌ترین کارهای شما اطلاعات داشته باشد مانند جستجوهایی که انجام داده‌اید، سایت‌هایی که مراجعه کرده‌اید و … اتفاق عجیبی است. به هر حال این روزها ارزش اطلاعات بسیار زیاد است و جستجوگرهایی مانند گوگل بیشترین درآمدشان از داشتن همین اطلاعات است.

امروز گوگل از یک سرویس جدید با نام My Activity رونمایی کرد که سعی می‌کند هر آنچه درباره شما می‌داند به شما بگوید. بیشتر این اطلاعات حول محور جستجوهایی است که در گوگل انجام داده‌اید و سایتهایی است که از طریق نتایج جستجو بر روی آنها کلیک کرده‌اید و وارد آنها شده‌اید. این سرویس در تمام اپلیکیشن ها و ابزارهای گوگل سرک می‌کشد و اطلاعات شما را جمع آوری می‌کند.

سرویس My Activity گوگل اطلاعات را به صورت یک خط زمانی (Timeline) نمایش می‌دهد. نکته جالب در این سرویس دسته بندی مفهومی گوگل در رابطه با جستجوهای شماست. مثلاً بنده در رابطه با HTML موردی را جستجو کرده بودم در دسته بندی Web Design آن را قرار داده بود.

نگران نباشید! این اطلاعات را فقط شخص شما می‌تواند ببیند. زیرا برای این ورود به این بخش باید با حساب کاربری گوگل وارد شوید. در صورتی که حساب کاربری گوگل شما را شخص دیگری داشته باشد می‌تواند تمام فعالیت شما را زیر نظر داشته باشد و از آنها سو استفاده کند. شما می‌توانید در صورت لزوم برخی از اطلاعات یا همه آنها را در این سرویس پاک کنید.

نظر شما در رابطه با این سرویس چیست؟ آیا دوست دارید بدانید که گوگل چه اطلاعاتی از شما دارد؟

 

 

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.