ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل به احتمال زیاد بر روی یک سیستم‌عامل جدید با نام Fuchsia کار می‌کند

+

به تازگی اطلاعاتی در مخزن Git گوگل مشاهده شده که از یک سیستم‌عامل جدید به نام Fuchsia خبر می‌دهند. متاسفانه در حال حاضر تنها اطلاعات اندکی وجود دارند که صرفاً وجود این سیستم‌عامل را تایید می‌کنند و بخشی از طبیعت آن را توصیف می‌کنند. اگر بر روی این لینک کلیک کنید، به صفحه مربوط به این سیستم‌عامل در مخزن Git هدایت می‌شوید اما متاسفانه هم اکنون تنها اطلاعاتی که از Fuchsia درج شده این است: صورتی + بنفش == Fuchsia (یک سیستم‌عامل جدید). متاسفانه این تنها اطلاعاتی است که از این سیستم‌عامل درج شده اما عبارت “یک سیستم‌عامل جدید” به صورت واضح بیان کرده که این شرکت آمریکایی در حال کار بر روی یک سیستم‌عامل جدید است و یا این که دست‌کم برنامه‌هایی برای آن دارد. این که این سیستم‌عامل چیست و چه معنایی می‌دهد و برای چه ساخته شده هنوز مشخص نیست و کسی نیز اطلاعات چندانی از آن ندارد و هرچه که بیان می‌شود بر پایه حدس و گمان است.

حدس و گمان‌هایی که در خصوص Fuchsia وجود دارند بیان می‌کنند که به احتمال زیاد این سیستم‌عامل مرموز در واقع از ادغام سیستم‌عامل‌های کروم و اندروید که پیش‌تر نیز شایعه آن مطرح شده بود پدید می‌آید یا به عبارتی دیگر، نتیجه ادغام این دو خواهد بود. برخی از منابع می‌گویند که کرنل‌های مَگنِتا و ال‌کی (LK) گوگل در سیستم‌عامل Fuchsia وجود دارند.

google new os

یکی از انجمن‌های Y Combinator به نام هکر نیوز به اسم برایان سوِت‌لند، که پیش‌تر بر روی اندروید کار می‌کرده اما حالا بر روی پروژه Fuchsia کار می‌کند اشاره کرده است، همچنین در این انجمن، به نام تراویس گیسِل‌بِرک که پیش‌تر بر روی آی‌اواس و WebOS کار می‌کرده نیز اشاره شده و گفته شده که وی نیز هم اکنون به پروژه Fuchsia گوگل پیوسته است. در این انجمن یک‌سری اطلاعات دیگر نیز آورده شده‌، به عنوان مثال یکی از ارسال کنندگان پست در انجمن گفته احتمالاتی وجود دارند که بیان می‌کنند گوگل برای استفاده از Flutter (بر پایه پلتفرم Dart) به عنوان لایه رابط کاربری در این سیستم‌عامل برنامه‌هایی دارد. وی همچنین بیان می‌کند که Fuchsia از پروژه‌ای به نام Escher استفاده می‌کند تا بتواند افکت‌های پیشرفته‌ای همچون سایه‌ها و ریزش‌های نوری را به کمک API گرافیکی ولکان رندر کند. برنامه گوگل این است که از پلتفرم Dart برای اپلیکیشن‌هایی با رابط کاربری گرافیکی، از Flutter برای اضافه کردن جزئیات و ویژگی‌های جدید به ویجت‌ها و از Escher برای رندر لایه‌های سیستم‌عامل استفاده کند.

توجه داشته باشید که تمامی این‌ها حدس و گمان هستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل آن‌ها را اجرایی کند، همچنین این شرکت تا به امروز هیچ اطلاعاتی از Fuchsia را ارئه نکرده و باید تا زمان ارائه جزئیات تکمیلی منتظر بمانیم اما آن‌چه که در حال حاضر تایید شده، وجود یک سیستم‌عامل جدید در برنامه‌های گوگل است.

شما در مورد این پروژه چه فکر می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.