ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل دیگر از برند نکسوس در تلفن‌های هوشمندش استفاده نخواهد کرد

+

تلفن‌های هوشمند جدید گوگل دیگر با نام نکسوس منتشر نخواهند شد. بر اساس گفته‌های اندرویدسنترال، گوگل برند نکسوس را از دو دستگاه جدید تولیدشده توسط اچ‌تی‌سی بر خواهد داشت و به‌جای آن، کمپانی از نام دیگری استفاده خواهد کرد تا برند گوگل را بهتر نشان دهد

همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، تلفن‌های نکسوس جدید با نام رمز مارلین و سیلفیش شناخته می‌شوند و بر اساس گزارش اخیر اندروید پلیس نام نکسوس با لوگوی “G” که نشان دهنده‌ی گوگل است جایگزین خواهد شد. هنوز مشخص نیست که گوگل چه تصمیمی خواهد گرفت زیرا که زمان زیادی را به توسعه‌ی طراحی و برند نکسوس مشغول بوده است و همیشه اسم نکسوس را برای سخت‌افزار و اسم گوگل را برای نرم‌افزار به کار برده است.

این تغییر جهت تنها کاری نمادین نیست و گوگل اهداف بزرگی را برای این کار در نظر گرفته است. این گزارش همچنین بیان می‌کند که گوگل دستگاه‌های جدیدش را با نسخه‌ی مخصوصی از اندروید نوگت عرضه خواهد کرد اما هنوز به‌طور کامل معلوم نیست که موبایل های هوشمند جدید گوگل چه تغییرات دیگری را به خود خواهند دید.

مدیر گوگل، ساندار پیچای، در ماه ژوئن سال جاری در کنفرانس ریکود بیان کرده بود که کمپانی گوگل در مورد طراحی تلفن‌های هوشمند نکسوس خودرایی و لجوجی بیشتری به خرج خواهد داد و وظیفه‌ی طراحی را به کمپانی سازنده نخواهد سپرد. همچنین وی خبر از تغییرات نرم‌افزاری اندروید های نصب‌شده روی تلفن‌های هوشمند نکسوس خبر داده بود و قول نوآوری‌های نرم‌افزاری جدیدی را در زمینه‌ی نرم‌افزار داده بود تا تلفن‌های هوشمند خود را متمایز نشان دهد و در بازار نیز فروش بهتری داشته باشند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.