ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل پیکسل در ۶۰ ثانیه توسط یک تیم چینی هک شد!

+

در نقاط مختلف جهان مسابقات مختلفی برای هکرهای کلاه‌سفید برگزار می‌شود تا علاوه بر به چالش کشیدن این هکرها، شرکت‌ها نیز نقاط ضعف و حفره‌های امنیتی محصولات خود را کشف کنند، یکی از این مسابقه‌ها که به‌تازگی در کره جنوبی برگزار شده است PwnFest نام دارد.

در طول این مسابقات یک تیم هک چینی که بانام Qihoo 360 شناخته می‌شوند، نشان دادند که با استفاده از یک حفره درگوشی پیکسل گوگل می‌توان به‌راحتی کنترل گوشی را در دست گرفت، این گروه با استفاده از آسیب‌پذیری Zero-Day توانستند از راه دور کدهای خود را بر روی این گوشی نصب کنند، جالب است بدانید که این کار تنها در ۶۰ ثانیه صورت گرفت.

pixel

این تیم پس از دسترسی به این گوشی، گوگل پلی و سپس مرورگر گوشی را باز کرده و پیامی را با این متن “Pwned by 360 Alpha Team” بر روی صفحه مرورگر به نمایش گذاشتند، تیم Qihoo 360 برای این کار ۱۲۰,۰۰۰ دلار دریافت و این حفره امنیتی را برای رفع آن به گوگل ارسال کرد. از دیگر اقدامات این گروه هکرها کشف یک حفره امنیتی در مرورگر مایکروسافت آج در ویندوز ۱۰ و همچنین یک ایراد امنیتی در فلش ادوبی بود که برای این اقدامشان نیز ۵۲۰,۰۰۰ دلار جایزه دریافت کردند.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.