ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا ساعت هوشمند گوگل نکسوس مشابه این رندرها است؟

+

همان‌طور که می‌دانید گزارش‌ها حاکی از آن است که گوگل در حال کار بر روی ساعت هوشمند اندرویدی خودش است. امروز رندرهایی منتشر شده‌اند که به ما نشان می‌دهند ساعت هوشمند نکسوس چه شکلی باشد. در ادامه با ویاتک همراه شوید.

منبعی که نامش فاش نشده اطلاعاتی از برنامه‌های گوگل برای ساعت هوشمندش و چند تصویر در اختیار سایت اندروید پلیس قرار داد. این تصاویر یک تصور کلی از آنچه که گوگل در سر می‌پروراند به ما می‌دهد و دقیقاً معلوم نیست که این تصاویر واقعی باشند. اندروید پلیس نسبت به تصاویر افشاکننده خود مطمئن است اما این‌ها تنها طرح‌های اولیه گوگل از برنامه پیش رو است و ممکن است محصول نهایی با این طرح‌ها کاملاً متفاوت باشد.

با نگاهی به رندرها متوجه می‌شویم که این ساعت‌ها کاملاً استاندارد طراحی شده‌اند. اسم رمز مدل بزرگ‌تر Angelfish (فرشته‌ماهی) است و دو دکمه اضافه‌تر دارد. هنوز معلوم نیست که از این دو دکمه چه کارهایی برمی‌آید اما می‌شود حدس زد که از آن‌ها برای راه‌اندازی تنظیمات و برنامه‌های مختلف استفاده شود. این ساعت به نظر اسپورت تر از برادر کوچک‌تر به نظر می‌آید و ظاهراً بر روی موضوع سلامتی و تناسب‌اندام تمرکز دارد. نام رمز نسخه کوچک Swordfish (اره‌ماهی) است.

Android Police Google Android Wear watches-650-80

روح جدید رخ جدید

رندرها نشان می‌دهند چهره جدید این گجت پوشیدنی این امکان را به کاربر می‌دهد تا موارد دلخواه برای نمایش را شخصی‌سازی کند. صفحه‌نمایش ساعت بزرگ‌تر به هشت قسمت مساوی برای نمایش اطلاعاتی چون تقویم، قدم شماری و ایمیل و … تقسیم شده است. ساعت کوچک‌تر اما چهار ناحیه با قابلیت شخصی‌سازی دارد و ظاهراً برای افرادی هدف‌گذاری شده که کمتر به امکانات مراقبت از سلامتی ساعت بزرگ‌تر احتیاج داشته باشند.

اگرچه اندرویدپلیس تصویر این رندرها را از کنار منتشر نکرده اما عنوان داشته فرشته‌ماهی باریک‌تر از اره‌ماهی خواهد بود. عجیب نیست اگر بگوییم Angelfish دارای فناوری نسل چهارم ارتباطات LTE و موقعیت‌یابی GPS خواهد بود؛ امکاناتی که Swordfish از آن‌ها بی‌بهره است. علاوه بر این Swordfish از بند ساعت‌های مخصوص MODE محصول گوگل استفاده خواهد کرد که قابلیت خروج سریع را دارد و می‌شود با این قابلیت شخصی‌سازی زیادی انجام داد. بااین‌حال Angelfish از آن بهره نخواهد برد.

شایعات می‌گویند علاوه بر این ساعت‌ها گوگل از دو گوشی نکسوس تحت برند اچ تی سی هم به‌زودی رونمایی خواهد کرد. اصولاً ساعت‌ها و گوشی‌های نکسوس باید در یک پلتفرم ظاهری معرفی شوند و اگر گوگل آن‌ها را با هم معرفی کند حرکت هوشمندانه‌ای تلقی خواهد شد. شاید حتی آن‌ها در یک پکیج با تخفیف عرضه شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.