ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل ابزاری برای تست سرعت اینترنت کاربران در نتایج جست‌وجو راه‌اندازی می‌کند

+

جست‌وجوی عبارت “تست سرعت اینترنت” توسط کاربرانی که می‌خواهند از کارآمد بودن سرویس اینترنتی خود مطمئن شوند روزبه‌روز در موتور جست‌وجوی گوگل در حال افزایش است. به طور معمول حاصل این جست‌وجو سایت تحلیل‌گر رایگان Ookla خواهد بود. به نظر می‌رسد گوگل برای بهره بردن از این عادت کاربران در حال راه‌اندازی یک ابزار تست سرعت اینترنت در بطن نتایج جست‌وجو است. با این کار هنگامی‌که کاربری عبارت “تست سرعت اینترنت” را در فیلد جست‌وجو تایپ کند گوگل به طور اتوماتیک سرعت اینترنت سرویس مربوط را به کاربر خواهد گفت. به نظر می‌رسد این ویژگی چیزی مشابه سرویس جدید نتفلیکس یعنی سایت fast.com و در پاسخ به آن باشد. نحوه عملکرد این سایت این‌گونه است که تنها کافی است آدرس این سایت را در آدرس بار وارد نمایید و بعد از آن دیگر هیچ کاری لازم نیست و سایت خودش سرعت اینترنت شما را محاسبه و اطلاع می‌دهد.

screen fast-com

وجود چنین خدمتی در گوگل اولین بار توسط Pete Meyers یکی از کاربران توییتر رسانه‌ای شد. او در پستی یک تصویر از این ویژگی و صفحه دیگری که این ویژگی را توضیح می‌داد منتشر کرد. در تصاویر مشخص شد گوگل برای انجام این آزمایش از یک آزمایشگاه اندازه‌گیری استفاده می‌کند. این سازمان در سال ۲۰۰۹ و با هدف مطالعه عملکرد اینترنت جهانی تأسیس شد و از محققان دانشگاهی،‌ متخصصان صنعت و وینت سرف و استفان استوارت دو کارمند گوگل تشکیل شده است.

در حال حاضر هیچ تصوّری از شکل و شمایل سرویس جدید گوگل نداریم و به نظر می‌رسد این سرویس تا مدتی به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.