ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل در حال تست سیستم عامل هیبریدی اندرومدا بر روی نکسوس 9 است

+

رویداد رسانه‌ای آینده گوگل در تاریخ 4 اکتبر برگزار می‌شود و انتظار می‌رود که در این رویداد شاهد رونمایی از دو گوشی هوشمند پیکسل و پیکسل XL باشیم. 

حال و در میان خبرها و شایعات بسیاری که پیرامون این رویداد رسانه‌ای گوگل به گوش می‌رسد، زمزمه‌هایی از سیستم عامل هیبریدی اندروید-کروم او‌اس که با اسم کد اندرومدا شناخته می‌شود، به گوش می‌رسد. بر اساس خبری که در وب‌سایت 9to5Google منتشر شده است، منابع اندرومدا در پروژه متن باز اندروید 7.0 نوگت وجود دارد و ظاهراً نکسوس 9 برای آزمایش این سیستم عامل مورد استفاده قرار گرفته است.

گفته می‌شود یک فایل که در پروژه متن باز اندروید نوگت، SurfaceCompositionTest.java نام دارد، یک ابزار برای بررسی عملکرد گرافیکی است. احتمال دارد که این مورد چیزی شبیه به Windows Experience Index باشد که با توجه به سخت‌افزار هر دستگاه، به آن دستگاه یک امتیاز می‌دهد. در این مورد، به نظر می‌رسد که اندرومدا به دستگاهی با امتیاز 8.0 یا بالاتر نیاز دارد. به عنوان مقایسه خوب است بدانید حداقل امتیاز برای اجرای سیستم عامل اندروید 4.0 است.

در وب‌سایت 9to5Google اشاره شده است که ظاهراً تبلت نکسوس 9 امتیاز 8.8 را به دست آورده است. به عنوان یک یادآوری، تبلت نکسوس 9 از تراشه گرافیکی تگرا K1 انویدیا بهره می‌برد؛ یک تراشه گرافیکی قوی که البته از زمان معرفی آن بیش از 2 سال می‌گذرد.

به هر حال باید صبر کرد و دید در رویداد رسانه‌ای 4 اکتبر گوگل چه چیزی را برای مخاطبان تدارک دیده است و آیا در این رویداد به سیستم عامل اندرومدا اشاره‌ای خواهد شد یا خیر. نظر شما چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.