ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل مشکل وجود هاله در دوربین پیکسل‌هایش را با یک به‌روزرسانی رفع می‌کند

+

همان‌طور که می دانید ماه گذشته گوگل از دو پرچم‌دار جدید خود رو نمایی کرد که با استقبال نسبتاً خوبی از سوی خریداران مواجه شد، اما نکته‌ای پس از استفاده از این دو گوشی کاربران را آزار می‌داد وجود هاله‌ای است که در هنگام عکس برداری در تصویر ثبت شده ایجاد می‌شد.

این هاله زمانی خود را نشان می‌دهد که در محیطی دارای یک منبع نور تصویر را ثبت می‌کردند و همین موضوع باعث شکایت‌های پی در پی کاربران وب‌سایت Reddit شد، پس از مدتی که هجمه این اعتراضات بیشتر شد برخی شروع به بررسی این مشکل کردند و دلیل آن را سخت‌افزاری اعلام کردند و انحراف بین موقعیت دوربین و پانل شیشه‌ای ۲٫۵D است، اما ایا گوگل می‌تواند این موضوع سخت‌افزاری را به‌صورت نرم‌افزاری رفع کند؟

halcon

برای بررسی بیشتر و تأیید این موضوع که وجود چنین هاله‌ای در لنز پیکسل‌های گوگل طبیعی نیست تصاویر ثبت‌شده با این دو گوشی را با تصاویر دیگر گوشی‌ها مطابقت دادند و متوجه شدند که این هاله تنها درگوشی‌های گوگل نمایان می‌شود، پس از اطمینان از این موضوع کارمندان بخش توسعه نرم‌افزاری این گوشی‌ها در گوگل در بیانیه‌ای اعلام کردند که در حال کار بر روی یک بسته نرم‌افزاری برای رفع این مشکل هستند که در هفته‌های آینده عرضه خواهد شد. حال سؤال این است که چگونه می‌توان چنین مشکل سخت‌افزاری را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری رفع کرد؟!

برای این پاسخ به این سؤال گفته می شود که پس از دریافت این به‌روزرسانی الگوریتم جدیدی به این دو گوشی اضافه می‌شود که پس از ثبت تصویر عکس را بررسی و هاله را تشخیص می‌دهد و به‌صورت اتوماتیک آن را از تصویر حذف می‌کند، البته برای این که این شیوه به خوبی کار کند کاربران باید گزینه HDR+ را درگوشی خود فعال کنند.

بااین‌حال باید صبر کرد تا دید تا چه اندازه این به‌روزرسانی می‌تواند این مشکل را رفع کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.