ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل امسال گوشی هوشمند خود را می‌سازد

+

بر اساس گزارشی که روز یکشنبه منتشر شد، گوگل در سر دارد تا گوشی هوشمند خویش را در روزی از روزهای امسال معرفی کند. بر خلاف سری نکسوس‌ها که به صورت پیش فرض مجهز به اندروید خالص بوده و توسط دیگر کمپانی‌های محبوب سازنده گوشی‌های هوشمند و تبلت، ساخته می‌شود، گوگل اما قصد دارد این گوشی هوشمند را با دستان خودش بسازد! و قطعاً کاربران اندروید خوشحال خواهند شد اگر بدانند گوگل می‌خواهد همه اجرای این گوشی را شخصاً طراحی کرده و تولید کند.

آپدیت‌های نرم افزاری خیلی سریع‌تر از دیگر گوشی‌های اندرویدی، برای این گوشی منتشر خواهند شد و این بدان دلیل است که دیگر نیاز نیست، کمپانی سازنده آپدیت را بررسی کرده و آن را اماده دانلود و نصب در گوشی کاربرانش بکند، چرا که این بار خود سازنده سیستم عامل شخصاً گوشی هوشمند را ساخته و از اندروید خالص بدون هیچ تغییری در این گوشی استفاده کرده، هر آپدیتی را مستقیماً و بدون هیچ تغییر و تاخیری ارائه خواهد داد.

با احترام خدمت طرفداران اپل! گوگل با این اقدام بسیار شبیه به اپل رفتار خواهد کرد، ساخت و تولید سخت افزار و نرم افزار به صورت توأمان، نتیجه بسیار خوبی در سبک و روان بودن سیستم عامل و عمر باتری خواهد داشت و این ناشی از بهینگی نرم افزار و سازگاری کاملان با سخت افزار است. و اینجاست که می‌فهمیم چطور کاربران اپل با اینکه همیشه از سخت افزار ضعیف‌تری نسبت به بالا رده‌های اندرویدی در آیفون‌ها خوی استفاده می‌کنند، اما تجربه‌ای روان و نرم از سیستم عامل گوشی خود دارند. و از انجایی که سیستم عامل متن باز گوگل به صورت بسیار وسیعی در بازار گوشی‌های هوشمند مورد استفاده است، قطعاً بهینگی کامل و سازگاریان با همه گوشی‌ها و سخت افزار موجود غیر ممکن است، و به همین دلیل است اندروید تغییر یافته در گوشی‌های هوشمند کمپانی‌های مختلف احتمالاً حتی ذر سخت افزار بالا هم دارای تاخییر و لگ است.

مدیر عامل گوگل، ساندرا پیچای، اظهار داشته که گوگل در ماه گذشته انرژی بیشتری برای تحقق این هدف یعنی ساخت گوشی هوشمند اختصاصی خود گذاشته است، و از همین رو نهایتاً مدیر عامل قبلی کمپانی موترولا آقای ریچ استرلوه را به سمت هدایت بخش سخت افزار گماشته است.

حتی اگر گوگل قصد داشته باشد، شخصاً یک گوشی هوشمند اختصاصی را طراحی کرده، بسازد و به فروش برساند، باز هم از این کمپانی انتظار می‌رود که به پشتیبانی از سری نکسوس ادامه دهد، در همین رابطه، اقای پیچای مدیر عامل گوگل، در جمله‌ای اظهار داشته که: “ما همچنان با دیگر کمپانی‌ها کار خواهیم کرد، این برنامه و نقشه ماست”، به عنوان آخرین جمله، یاد آور می‌شویم که گوشی اختصاصی گوگل با برند همین کمپانی، در اواخر امسال برای فروش اماده خواهد بود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.