ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شرکت گوگل روتر وای‌فای جدید خود را معرفی کرد

+

امسال، سال بسیار پرباری در زمینه شبکه‌ها خانگی وایرلس بود. پس از عرضه Eero (نخستین سیستم وای‌فای خانگی) و بسیاری دیگر سیستم‌هایی که پس از آن عرضه شدند، حالا نوبت به گوگل رسیده تا وارد این عرصه شود. گوگل امروز در جریان رویداد معرفی محصولات جدید خود از روترهای وای‌فای چند نقطه‌ای خود با نام گوگل وای‌فای رونمایی کرد. این نخستین حرکت گوگل در زمینه روترهای وای‌فای نیست!  همان‌طوری که احتمالاً می‌دانید، سال گذشته این شرکت سیستم OnHub را معرفی کرد که یک پلتفرم بود و در اختیار سازندگان روتر قرار گرفت تا از آن استفاده کنند اما امروز گوگل نخستین محصول خانگی خود را در این خصوص معرفی کرده است. اگر شما در مورد Eero می‌دانید، باید بگوییم که گوگل وای‌فای نیز از بسیاری جهات به آن شباهت دارد.

این روتر وای‌فای جدید گوگل چند نقطه‌ای یا به عبارت بهتر، چند تکه است اما می‌توان آن را به دو شکل متفاوت خریداری کرد. شما می‌توانید یک تکه از آن را خریداری کنید که در این صورت باید ۱۲۹ دلار بپردازید، یا این‌که می‌توانید به صورت پک کامل چند تکه آن را خریداری کنید که اگر این کار را انجام دهید، باید ۲۲۹ دلار بپردازید. Eero به مراتب گران‌تر از روتر گوگل است و باید برای یک تکه آن ۱۹۹ دلار و برای سه تکه نیز باید ۴۹۹ دلار پرداخت کرد که رقم زیادی برای یک روتر خانگی محسوب می‌شود. گوگل می‌گوید که روتر گوگل‌ وای‌فای از ماه نوامبر پیش‌فروش خواهد شد و مشتریان محصول خود را در ماه دسامبر تحویل خواهند گرفت.

گوگل می‌گوید برای این سیستم وای‌فای جدید چندین تکنولوژی خاص را نیز توسعه داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مسیریابی هوشمند ترافیک اینترنت تلفن یا دستگاه شما به نزدیک‌ترین واحد (تکه) از روتر وای‌فای خانگی اشاره کرد. این تکنولوژی باعث می‌شود که شما در منزل خود همواره به نزدیک‌ترین واحد از روتر متصل باشید و بالاترین و قدرت‌مندترین سیگنال ممکن را دریافت کنید تا اینترنت با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد. این روتر جدید گوگل از سرعت‌های وای‌فای AC1200 و همچنین شبکه‌های دو باند ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز به صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کند. همچنین این روتر از فناوری beamforming یا همان شکل‌دهی گلبرگ آنتن و بلوتوث هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند. گوگل می‌گوید که این سیستم به صورت خودکار کانل‌ها را مدیریت کرده و مسیریابی ترافیک را نیز انجام خواهد داد.

همانند سیستم OnHub، کل این سیستم را نیز می‌توان به وسیله یک اپلیکیشن که برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده شده است، کنترل کرد و به والدین اجازه خواهد داد تا تنظیمات خود را بر روی سیستم اعمال کنند تا فرزندان خود را کنترل کنند.

طراحی تکه‌های این روتر بسیار ساده است و در نگاه اول شبیه چند تکه سنگ سفید به نظر می‌رسند که البته از این نظر نیز به روترهای Eero شباهت دارد. این روترهای قدرت‌مند جدید که به صورت چند تکه هستند، به زودی مسئولیت انتقال سیگنا وای‌فای در منازل بسیاری را بر عهده خواهند گرفت و حالا گوگل نیز به این رقابت وارد شده است و بسیار جالب است که رقابت این محصول با سایرین و همچنین تکامل آن‌ها را ببینیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.