ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

موتور جستجوی گوگل اکنون می‌تواند کد رنگ‌ها را هم برایتان جستجو کند

+

اگر به تاریخچه موتور جستجوگر اینترنتی گوگل مراجعه کنید، خواهید دید این یک معجزست که اکنون خیلی راحت می‌توانیم هرچیزی را در سطح اینترنت جستجو کنیم. جستجوی کد رنگ‌ها و مشاهده رنگ آن کد یکی از جدیدترین سرویس‌های این موتور جستجو است.

اگر یک طراح گرافیکی، یا یک طراح صفحات وب که با نرم‌افزار‌هایی مثل DreamViewer یا InterDev یا به ویژه با کدهای Html کار می‌کند، باشید، می‌دانید که کد رنگ چیست. در زبان ماشین برای توصیف یک رنگ، نمی‌توان به ماشین گفت رنگ آبی فیروزه‌ای را بسازد، به جای آن مربع رنگ RGB به صورت کد برای سیستم تعریف شده است و هر رنگ، هر رنگ از ۱۶ میلیون رنگ این مربع دارای یک کد شناسه هستند که ماشین آنها با همین کدها می‌شناسد.

ویژگی جدیدی موتور جستجوی گوگل این است که به شما این امکان را می‌دهد که این کد رنگ‌ها را جستجو کنید، یا برعکس، کد شناسه یا مقدار عددی مربوط به رنگ مورد نظر خود را بیابید. این برای افرادی که با کدهای Html سروکار دارند و حتی برنامه‌نویس‌ها، بسیار مفید است. برای امتحان این ویژگی کافیست، یک کد رنگ را در موتور جستجو گوگل سرچ کنید تا در صفحه نتایج، به مقصود دست یابید. برای مثال کد ۳۶۵۴۷۶# را جستجو کنید تا ویژگی جدید گوگل را مشاهده کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.