ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مدیر ارشد واحد اتومبیل‌های خودران گوگل از این شرکت جدا شد

+

تعداد قابل‌ توجهی از اعضای گروه اتومبیل‌های خودران گوگل در حال ترک کردن این شرکت هستند و حال کریس اورمسون مدیر ارشد این بخش از گوگل که در بسیاری از مواقع از وی به‌ عنوان چهره‌ی اصلی این پروژه یاد می‌شود نیز از گوگل جدا شده است.کریس اورمسون، بعد از هفت سال و نیم کار کردن روی پروژه‌ اتومبیل‌های خودران زیر نظر گوگل و آلفابت، حال در پستی در شبکه‌ اجتماعی Medium خبر از جدایی خود از شرکت گوگل داده است. وی در سال ۲۰۱۳ بعد از جدایی سباستین ترون، پدیدآور گوگل X، به مقام مدیریت پروژه رسید و تا زمانی که گوگل جان کرافسیک را به عنوان مدیر جدید پروژه از شرکت خودروسازی هیوندا به خدمت گرفت، در این پست باقی‌مانده بود. کریس اورمسون در مورد جدایی از شرکت گوگل بیان کرده است:

Trailblazer_Google

بعد از طی کردن ۱٫۸ میلیون مایل توسط اتومبیل‌های خودران توسعه‌یافته توسط ما، تصمیم گرفتم که از کار کنار بکشم و به سراغ ماجراجویی‌های جدیدی بروم. باعث افتخار است که در چنین پروژه‌ای دست داشتم و خوشحالم که در جبهه‌ی تلاش برای فناوری‌هایی بودم که باعث نجات دادن جان بسیاری از انسان‌ها می‌شود. من خوش‌شانس بودم که توانستم مسئولیت ساختن تیمی از اعضای با استعداد را به‌ دست بگیرم و این تیم را به سطح استانداردهای دنیای امروز برسانم و اگر پروژه‌ای پیدا کنم که بتوانم نقش بزرگ‌تری در آن داشته باشم خود را بسیار خوش‌شانس قلمداد خواهم کرد. من مطمئنم که مأموریت توسعه‌ی خودروی گوگل در دستان افراد توانایی است. این افراد می‌توانستند به پروژه‌های دیگری بپردازند اما مسئولیت توسعه‌ی اتومبیل‌های خودران را بر عهده گرفته‌اند تا جان افراد را در جاده‌ها نجات دهند. پیشرفت‌های این افراد را دنبال خواهم کرد و برای آنها خوشحال خواهم شد.

با این‌حال نیویورک‌ تایمز دلیل جدایی وی از شرکت گوگل را ناراحت بودن از تصمیمات نادرست جان کرافیسک، مدیرعامل جدید، بیان کرده است و طبق گفته‌های نییورک تایمز کریس اورمسون مشاجراتی را نیز با لری پیج، مدیرعامل آلفابت، داشته است. بعد از جدا شدن وی از شرکت گوگل، جان کرافیسک در توییتی بیان کرد:

john-krafcik.0

کریس همکار و رهبری فوق‌العاده است. برای شور و اشتیاق و فروتنی در کارت از تو متشکریم. امیدوارم در ماجراجویی‌های جدیدت موفق باشی.

گوگل در زمینه‌ توسعه‌ اتومبیل خودرانش بسیار جدی است و مدتی قبل بود که یکی از اعضای داخلی گوگل خبر از این داده بود که پروژه به تبدیل‌ شدن به محصولی تجاری بسیار نزدیک است و احتمالاً دیگر به‌ عنوان پروژه‌ای تحقیقاتی تحت نظر آلفابت شناخته نخواهد شد. تا به امروز پروژه‌ توسعه‌ اتومبیل‌های خودران گوگل با چالش‌های بسیاری مواجه بوده است و از این چالش‌ها می‌توان به جدایی ژیاجون ژو و دِو فِرگوسن از مدیرهای بخش مهندسی نرم‌افزار این پروژه اشاره کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.