ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: دستگاهی که به خاکستر مرده‌ها زندگی دوباره می‌دهد

+

Bios Urn یک گجت بسیار جالب است که دو سال گذشته از سوی شرکت Estudimoline طراحی و روانه بازار شد، این گجت در همان ابتدا با شعار “به خاکستر مردگان شما زندگی دوباره‌ای می‌بخشیم” فروش خود را آغاز کرد و با استقبال خوبی نیز روبه‌رو شد.

bios-incube-4-610x342

لازم به ذکر است که این شعار به‌هیچ‌عنوان به معنی زندگی بخشیدن به شکل یک انسان واقعی نبوده و منظور شرکت تنها زندگی بخشیدن در قالب طبیعت است، این کوزه یا گلدان به خریداران این امکان را می‌دهد تا دیگر خاکستر مردگان خود را در کوزه‌های معمول نگه‌داری نکنند و از آن‌ها یک گیاه زیبا و ارزشمند پرورش دهند. حال پس از دو سال از تاریخ تولید Bios Urn این شرکت تصمیم گرفته است گجت جدیدی را به این گلدان جالب اضافه کند.

bios-incube-1-610x343

این گجت Incube نام دارد و همچون یک مادر مراحل رشد گیاه را مانیتور و نیازهای آن را بررسی می‌کند. این دستگاه کاملاً با Bios Urn هماهنگ بوده و شما می‌توانید با یک نرم‌افزار که در تلفن همراه خود نصب می‌کنید تمامی مراحل را زیر نظر داشته باشید. دستگاه Bios Urn به‌گونه‌ای طراحی شده است که خاکستر شخص فوت شده به همراه خاک و دانه در داخلان قرار می‌گیرد و در اطراف آن نیز با آب پر می‌شود و درنهایت Incube در بالاترین سطح خاک قرار می‌گیرد.

bios-incube-8-610x340

سنسورهای داخل گجت تمامی شرایط رشد گیاه همچون سطح نور، درجه حرارت خاک و هوا، رطوبت و رسانایی خاک را بررسی می‌کند و سپس از مخزن آب درون گلدان استفاده می‌کند و نیازهای گیاه را برطرف می‌کند. میزان آب ذخیره شده در این گلدان ۳ لیتر است و نیاز گیاه را برای ۲۰ روز تأمین می‌کند. این گلدان به گونه‌ای طراحی شده است تا به‌راحتی بتوان پس از رشد کامل گیاه آن را خارج و یک دانه دیگر در آن کاشته شود. این گجت هم‌اکنون از سوی وب‌سایت رسمی این شرکت با قیمت ۴۹۵ دلار خریداری کنند، با پرداخت این قیمت صاحب یک Incube و Bios Urn خواهید شد.

bios-incube-5-610x366

در ادامه می‌توانید ویدیو مربوط به این گجت بی‌نظیر را تماشا کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.