ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

یک هکر به دلیل کمک به داعش به 20 سال زندان محکوم شد

+

به نظر می‌رسد که دولت ایالات متحده حساسیت‌های بیشتری در جهت مبارزه با گروه تروریستی داعش به خرج می‌دهد. اخیراً یکی از اهالی کوزوو به نام Ardit Ferizi به 20 سال زندان محکوم شده و دلیل آن هم هک یک شرکت آمریکایی در جهت جمع‌آوری اطلاعات 1300 کارمند دولتی و نظامی بوده است. وی در نظر داشته که این اطلاعات را در اختیار داعش قرار دهد تا آن‌ها بتوانند یک لیست از افرادی که می‌خواهند در آینده ترور کنند، در دست داشته باشند! با توجه به گفته‌های جان کارلین، معاون دادستان کل کشور، این نخستین اقدام ایالات متحده در جهت مبارزه با هک شدن مرتبط با تروریسم است.

Ardit Ferizi حدود 8 ماه پیش به نیابت از ایالات متحده، توسط پلیس مالزی دستگیر شده بود و حالا پس از این مدت نسبتاً طولانی او اعتراف کرده است. اکنون وی به 20 سال زندان محکوم شده است اما مقامات آمریکایی نگران این هستند که وی پس از آزادی مجدداً اقدامات خود را از سر گیرد. بنابراین آن‌ها فکر می‌کنند که این مدت برای او بسیار کم است. جان کارلین امروز یک پیام برای افرادی که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند منتشر کرد: بدانید که دولت ایالات متحده به دنبال شما خواهد آمد و خیلی سریع‌تر از آن‌چه که فکر می‌کنید شما را پیدا می‌کند.

حملات سایبری از این دست معمولاً توسط تروریست‌های متعهد صورت می‌گیرند و اگر کسی تعهد کامل داشته باشد، با این هشدارها دست از کار نمی‌کشد اما ممکن است بتواند کسانی که فکر انجام این کار را در سر می‌پرورانند متقاعد کند که آن را انجام ندهند. معمولاً هکرهایی که بتوانند یک چنین کارهایی را انجام دهند توسط شرکت‌های نرم‌افزاری استخدام می‌شوند اما در این مورد خاص نمی‌توان شخص هکر را استخدام کرد و باید به مجازات برسد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.