ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

لیست کامل فرمان‌هایی که می‌توانید به “OK Google” بدهید

+

شما در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید می‌توانید با استفاده از دستور OK Google فرمان‌های صوتی به گوشی بدهید تا برای شما اجرا کند. این فرمانها می‌تواند راجع به پیش بینی آب و هوا یا نتیجه فوتبال انگلیس-آلمان باشد. با ویاتک همراه باشید.

برای استفاده از قابلیت OK Google باید فرمان‌های آن را بشناسید. شاید شما همچنان در حد سؤال های ساده و کارهای پیش پا افتاده از این قابلیت استفاده می‌کنید اما OK Google کارهای بیشتری هم می‌تواند انجام دهد. شما می‌توانید سؤال های مختلفی در رابطه با افراد معروف بپرسید، مثلاً: “پدر نیکول کیدمن کیست؟” یا می‌توانید فرمان بدهید که “نور صفحه را زیاد کن!”.

طیبعتا با توجه به تعداد زیاد فرامین صوتی که OK Google از آنها پشتیبانی می‌کند به خاطر سپردن آنها غیرممکن است. همچنین در طول زمان به تعداد این فرامین افزوده می‌شود و شما از آنها مطلع نیستید. برای این کار شرکت گوگل سایتی با آدرس ok-google.io راه اندازی کرده است که با طبقه بندی مناسبی تمام فرامینی که می‌توانید به ok google بدهید را به شما نشان می‌دهد.

بیش از ۱۵۰ فرمان را OK Google پشتیبانی می‌کند و در صورتی که دنبال فرمانهایی مانند “بهترین فیلم‌های ۲۰۱۶” هستید کافیست به سایت ok-google.io سر بزنید و نوع این پرسش را ببینید.

با گسترش دستیارهای صوتی هوشمند مانند کرتانای مایکروسافت و یا سیری اپل، می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک بدون دست زدن به گوشی تمام کارهای خود را انجام دهید. اما عده‌ای همواره نسبت به گسترش هوش مصنوعی و نگرانی‌هایی مانند آنچه که برای کاراکتر اصلی فیلم Her اتفاق افتاد، به این قبیل پیشرفت‌ها اعتراض می‌کنند.

شما تا چه حد از فرامین OK Google اطلاع داشتید؟ تجربه‌های خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.