ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چگونه گزینه Hibernate را به منوی استارت ویندوز 10 اضافه کنیم؟

+

در نسخه های اخیر ویندوز متاسفانه گزینه Hibernate از منوزی استارت حذف شده است و شما در پایان کار خود باید سیستم خود را خاموش و یا Sleep کنید. خوشبختانه می توانید با چند راه ساده Hibernate را به استارت برگردانید. با ویاتک همراه شوید.

قبل از شروع آموزش سوالی که قطعا برای خیلی از کاربران پیش آمده است را پاسخ می دهیم، تفاوت Sleep و Hibernate در چیست؟

در حالت Sleep تمام برنامه های در حال اجرا به صورت موقت در حافظه RAM ذخیره می شوند تا زمانی که شما سیستم خود را روشن کردید مجددا برنامه ها در حال اجراه باشند و شما به ادامه کار قبلی خود بپردازید. اما به این دلیل که اطلاعات درون حافظه RAM با قطع جریان برق پاک می شوند بنابراین در حالت Sleep همواره سیستم شما برق کمی مصرف می کند. بنابراین حالت Sleep برای مواقعی که بخواهید برای مدت کوتاهی از سیستم خود فاصله بگیرید کاربردی است.

اما در حالت Hibernate که به معنی “خواب زمستانی” است، سیستم شما برنامه های در حال اجرا و فایل هایی که باز هستند را در هارد دیسک سیستم ذخیره می کند و برای نگه داشتن اطلاعات هارد دیسک نیازی به مصرف برق نیست و سیستم شما کاملا خاموش می شود.

حال که با کاربرد دقیق Hibernate آشنا شدید در ادامه مطلب مراحل اضافه کردن این قابلیت را به منوی استارت ویندوز 10 آموزش می دهیم.

آموزش اضافه کردن Hibernate به منوی استارت ویندوز 10

1) در ابتدا در منوی استارت و یا منوی کرتانا لغت “Power Options” را تایپ کنید و در نتایج پدید آمده گزینه Power Options را انتخاب کنید. اگر سیستم شما لپ تاپ است می توانید بر روی علامت باطری کنار ساعت راست کلیک کرده و گزینه Power Options را انتخاب کنید.

enable-hibernate1

2) حال از منوی سمت چپ گزینه “Choose what the power button does” را انتخاب کنید.

enable-hibernate2

3) در این قسمت گزینه “Change settings that are currently unavailable” را انتخاب کنید. و در نهایت در بخش پایین گزینه Hibernate که حال قابل انتخاب شده است را فعال کنید و بر روی گزینه Save Changes کلیک کنید.

خوشبختانه با همین 3 مرحله ساده شما می توانید گزینه Hibernate را به منوی استارت ویندوز 10 برگردانید. این آموزش برای شما مفید بود؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.