ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چگونه اختیارات توسعه دهندگی اندروید نوگت را فعال کنیم؟

+

‘Developer Options’ اختیاراتی است که به مالک گوشی احازه می‌دهد بتواند کارهایی که در حالت عادی و پیش‌فرض نوعی ریسک به حساب می‌آیند را انجام دهد، برای مثال با فعال کردن این ویژگی می‌توان از منابع دیگر غیر از استور رسمی گوگل هم اپلیکیشن نصب کرد. اما این گزینه‌ها را چطور فعال کنیم؟

در اندروید 7.1 نوگت اگر می‌خواهید اختیارات توسعه دهندگی را در گوشی خود فعال کنید، باید بدانید که از طریق تنظیمات نمی‌توانید آن را پیدا کرده و کاری از پیش ببرد. خب این طبیعی است، جون گوگل تب مربوط به اختیارات توسعه دندگی را در بخش تنظیمات مخفی کرده است، زیرا چیزی نیست که کاربران عادی به آن نیاز داشته باشند و فقط مورد استفاده کاربران حرفه‌ای که به اموری مثل برنامه نویسی می‌پردازند یا افراد شاغلی که بنا به ایجاب شغل خود مجبورند از این اختیارات استفاده کنند، اما برای کاربران معمولی که قرار است فقط اپلیکیشن نصب کنند و پیام بفرستند و مکالمه داشته باشند، درست نیست این ویژگی در دسترس‌شان باشد زیرا ممکن است بدون آگاهی از خطرات امنیتی، بی پروا آن را فعال کنند. استفاده از اختیارات توسعه دهندگی، می‌تواند تجربه افراد از اندروید و گوشی خویش را به کلی تغییر دهد و این چیز خوبی نیست و به همین دلیل گوگل آن را از دید کاربران عادی مخفی کرده است.

برخلاف اپل، پلتفرم اندروید گوگل که یک اکوسیستم متن باز است، خیلی راحت‌تر اجاره می‌دهد که ویژگی توسعه دهندگی را فعال کنیم، فقط به یاد بسپارید که هنگام مرور تنظیمات حالت توسعه دهندگی، گزینه و تنظیمات غیر متعارف و ناشناس را دستکاری نکنید که ممکن است عواقب بسیار بدی به بار آورد. همچنین قبل از هرچیزی به این فکر کنید که اصلا چرا باید این ویژگی را فعال کنید و اصلا آیا به آن نیازی دارید یا خیر.

دلایلی بسیاری وجود دارند که کاربر را محاب به فعال کردن این ویژگی می‌کنند و نوشتن همه آن‌ها در این مُقال نمی‌گنجد. برای مثال یک توسعه دهنده اپلیکیشن برای اندروید، می‌تواند با فعال کردن این ویژگی، از گوشی خود برای تست کردن اپلیکیشن‌هایی که می‌سازد استفاده کند. یا مثلا ممکن است یک کاربر عادی دوست داشته باشد حالت‌های رنگی دیگر را هم در گوشی خود فعال کند و به همین دلیل ویژگی sRGB را از بخش گزینه‌های توسعه دهندگی فعال می‌کند تا گوشی خود را با رنگ‌های دیگر هم تجربه کند.

خب حالا چطور باید این قابلیت را فعال کنیم؟ در ادامه تصاویری می‌بینید که روش فعال‌سازی حالت توسعه دهندگی را مرحله به مرحله شرح می‌دهند. به یاد داشته باشید که این روش در همه گوشی‌هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید نوگت هستند صادق است و در همه این دستگاه‌ها به همین روش، می‌توان حالت توسعه دهندگی را فعال کرد. برای مثال گوشی‌هایی مثل گلکسی اس 7 سامسونگ یا گوگل پیکسل‌ها، یا گوشی جی 5 یا وی 10 ال جی و همچنین اچ تی سی 10 و دیگر گوشی های مجهز به اندروید نوگت.

first-go-into-settings

  • ابتدا وارد تنظیمات شوید

then-scroll-all-the-way-down-to-the-about-phone-tab

  • سپس در لیست تنظیمات به پایین سوایپ کرده و وارد تب About Phone شوید

next-scroll-again-to-find-the-build-number-tab

  • حال باز هم به پایین سوایپ کنید تا به تب Build Number گوشی برسید

start-tapping-quickly-on-the-build-number-tab-you-will-see-a-message-telling-you-that-you-are-justa-few-taps-away-from-unlocking-developer-options

  • حال باید روی Build Number به صورت مداوم و سریع تپ کنید. پس چندین بار تپ کردن پیامی نمایش داده می شود که میگوید فقط 2 قدم تا شروع توسعه دهندگی فاصله دارید، باز هم چند بار دیگر تپ کنید تا تنظیمات توسعه دهندگی از حالت مخفی خارج شوند

congratulations-you-have-now-enabled-developer-options

  • سپس پیام فوق به نمایش در میاید و اکنون شما به تنظیمات و اختیارات توسعه دهندگی دسترسی دارید

go-back-by-pressing-the-back-key-on-your-android-phone-and-youd-see-that-a-new-tab-developer-options-has-appeared-right-before-the-about-phone-tab

  • حال اگر از دکمه بک گوشی خود استفاده کنید و به عقب بازگردید، درست بالای تب “درباره گوشی” یک تب جدید در بخش تنظیمات پدید امده که Developer Options نام دارد

enter-it-and-take-a-look-at-all-the-things-that-you-can-tweak-on-your-android-device

  • حال میتوانید وارد بخش اختیارات توسعه دهندگی شده و این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید

یادآروی میشود که استفاده از این قابلیت ها، میتواند به تجربه شما از اندروید لطمه بزند، بنابراین ابتدا مطمئن شوید که به این ویژگی واقعا نیاز دارید یا خیر و اینکه ایا میتوانید مشکلات احتمالی آن را تحمل کنید یا خیر.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.