ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چگونه یاد داشت‌های پاک شده از آیفون و آیپد خود را بازیابی کنیم

+

یکی از بخش‌های مهم در تلفن‌های همراه قسمت نوت برداری یا یاد داشت برداری است که با پیشرفت علم و عدم امکان یاد داشت برداری سنتی توسط قلم و کاغذ به یکی از قابلیت‌های جدایی ناپذیر تلفن‌های همراه تبدیل شده است.

امروزه شرکت‌های مختلف برای محصول‌های خود نرم افزار اختصاصی را در نظر گرفته‌اند که به این موضوع اختصاص دارد، نرم افزارهایی همچون OneNote در ویندوز و Notes در محصولات شرکت اپل همچون آیفون و آیپد. نرم افزار Notes اخیراً مورد توجه بسیاری از سوی اپل قرار گرفته است و ویژگی‌های بسیاری همچون امکان رمز گذاری و قفل کردن توسط اثر انگشت به آن اضافه شده است، این نرم افزار به دلیل سادگی و رابط کاربری خوبی که دارد از دیگر نرم افزارهای مشابه ای که برای iOS عرضه شده‌اند بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

notes_font_iphone_hero

یکی مشکلاتی که کاربران دستگاه‌های آیفون و آیپد ممکن است با آن مواجه شوند پاک شدن نا خواسته یکی از یادداشت‌های آن‌ها است که در نرم افزار Notes ذخیره کرده‌اند، اما خوشبختانه نیازی به نگرانی وجود ندارد زیرا به راحتی با چند حرکت می‌توانید این یاد داشت‌ها را بازیابی کنید و به لیست یاد داشت‌های خود برگردانید. برای انجام این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: نرم افزار Notes را باز کنید.

مرحله دوم: معمولاً با باز کردن نرم افزار آخرین یاد داشت شما نمیاش داده می‌شود، در این زمان بر روی بازگشت کلیک کنید.

مرحله سوم: در این مرحله شما در پایین صفحه گزینه‌ای را می‌بینید با نام “Recently Deleted” در این بخش شما تمامی یاد داشت‌هایی را که در ۳۰ روز گذشته پاک کرده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید.

مرحله چهارم: بر روی گزینه “Recently Deleted” تپ کنید و سپس گزینه “Edit” را که در قسمت بالایی صفحه قرار دارد لمس کنید.

مرحله پنجم: یاد داشتی را که می‌خواهید بازگردانید انتخاب کنید، شما در این جا می‌توانید چند عدد از یاد داشت‌ها را نیز انتخاب کنید.

مرحله ششم: بر روی گزینه “Move To” که در قسمت پایینی صفحه سمت چپ قرار دارد تپ کنید و مقصد انتقال فایل را انتخاب کنید، شما همچنین می‌توانید در این زمان فولدر جدیدی را نیز برای قرار گیری یاد داشت ایجاد کنید.

این هم از چگونگی بازیابی یاد داشت‌های پاک شده از نرم افزار Notes.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.