ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: ویدیوهای تبلیغاتی و نحوه راه‌اندازی گوگل وای‌فای

+

ماه گذشته بود که گوگل در جریان رویداد معرفی محصولات جدید خود از روترهای وای‌فای چند نقطه‌ای خود با نام گوگل وای‌فای رونمایی کرد. این روتر وای‌فای جدید گوگل چند نقطه‌ای یا به عبارت بهتر، چند تکه است اما می‌توان آن را به دو شکل متفاوت خریداری کرد.

طراحی تکه‌های این روتر بسیار ساده است و در نگاه اول شبیه چند تکه سنگ سفید به نظر می‌رسند که البته از این نظر نیز به روترهای Eero شباهت دارد. شما می‌توانید یک تکه از آن را خریداری کنید که در این صورت باید ۱۲۹ دلار بپردازید، یا این‌که می‌توانید به صورت پک کامل چند تکه آن را خریداری کنید که اگر این کار را انجام دهید، باید ۲۲۹ دلار بپردازید.

گوگل اعلام کرده بود که برای این سیستم وای‌فای جدید چندین تکنولوژی خاص را نیز توسعه داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مسیریابی هوشمند ترافیک اینترنت تلفن یا دستگاه شما به نزدیک‌ترین واحد (تکه) از روتر وای‌فای خانگی اشاره کرد. این تکنولوژی باعث می‌شود که شما در منزل خود همواره به نزدیک‌ترین واحد از روتر متصل باشید و بالاترین و قدرت‌مندترین سیگنال ممکن را دریافت کنید تا اینترنت با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد. این روتر جدید گوگل از سرعت‌های وای‌فای AC1200 و همچنین شبکه‌های دو باند ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز به صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کند. همچنین این روتر از فناوری beamforming یا همان شکل‌دهی گلبرگ آنتن و بلوتوث هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند. گوگل می‌گوید که این سیستم به صورت خودکار کانل‌ها را مدیریت کرده و مسیریابی ترافیک را نیز انجام خواهد داد.

گوگل پیش از این اعلام کرده بود که روتر گوگل‌ وای‌فای از ماه نوامبر پیش‌فروش خواهد شد و مشتریان محصول خود را در ماه دسامبر تحویل خواهند گرفت. حال و با فرا رسیدن زمان آغاز پیش‌فروش گوگل وای‌فای، گوگل در حساب کاربری خود در یوتیوب ویدیوهای تبلیغاتی و نحوه راه‌اندازی این روتر را منتشر کرده است که در ادامه این ویدیوها را مشاهده می‌کنیم.


منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.