ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چگونه در ویندوز ۱۰ هی کرتانا را فعال کنیم؟

+

سیستم عامل ویندوز ۱۰ با قابلیت‌های جدیدی همراه است که نسخه‌های قبلی ویندوز از آن بی‌بهره بودند، یکی از این قابلیت‌ها دستیار صوتی ویندوز ۱۰ یعنی کرتانا است. امروز می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه گزینه هی کرتانا را فعال کنید تا به وسیله آن و تنها با بیان فرمان صوتی هی کرتانا، دستیار صوتی ویندوز ۱۰ را به صورت آماده به کار در خدمت داشته باشید.

چگونه هی کرتانا را فعال کنیم؟

برای شروع بر روی نوار جست‌وجو کلیک کنید، سپس بر روی آیکون تنظیمات (Settings) کلیک کنید و پس از آن گزینه هی کرتانا (Hey Cortana) را بیابید و آن را فعال کنید. با فعال شدن گزینه هی کرتانا، حال شما می‌توانید با بیان فرمان صوتی هی کرتانا، دستیار صوتی ویندوز ۱۰ را به صورت آماده به کار در خدمت داشته باشید.

اگر می‌خواهید در هنگام قفل صفحه نیز بتوانید از قابلیت هی کرتانا استفاده کنید، بر روی نوار جست‌وجو کلیک کنید، سپس بر روی آیکون تنظیمات (Settings) کلیک کنید و پس از آن گزینه Use Cortana Even When My Device is Locked (استفاده از کرتانا حتی هنگامی که دستگاه من قفل است) را فعال کنید.

چگونه کرتانا را تنظیم کنیم که فقط صدای ما را شناسایی کند؟

پس از اینکه گزینه هی کرتانا (Hey Cortana) را فعال کردید، می‌توانید گزینه Try to respond only to me (تلاش برای پاسخ دادن فقط به خود من) را انتخاب کنید تا کرتانا فقط به دستور صوتی شما پاسخ بدهد. اگر گزینه Try to respond only to me برای شما قابل انتخاب نیست، ابتدا می‌بایست بر روی عبارت زیر آن یعنی “Learn how to say “Hey Cortana کلید کنید و در ادامه کرتانا ۶ عبارت را به شما نمایش می‌دهد که باید آن‌ها را با صدای رسا برای کرتانا بخوانید، پس از آن گزینه تلاش برای پاسخ دادن فقط به خود من Try to respond only to me برای شما در دسترس قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را انتخاب کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.