ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

هنوز اندروید نوگت در آمار جدید توزیع اندروید دیده نمی شود

+

ساعاتی پیش گوگل آمار جدید میزان توزیع و سهم هر یک از نسخه‌های سیستم‌عامل خود را منتشر کرد که در آن نامی از اندروید نوگت دیده نمی‌شود، البته این موضوع چندان هم دور از انتظار نبود زیرا این امار مربوط به ماه گذشته است پس اندروید نوگت شانسی برای قرارگیری در این لیست نداشته است.

یکی از دلایل دیگری که باعث شده است نامی از اندروید نوگت در آن ذکر نشود این است که گوگل تنها نسخه‌هایی را در لیست می آورد که بالاتر از یک‌دهم درصد از اکوسیستم اندروید را به خود اختصاص داده باشند، از این رو اندروید نوگت با این عمر بسیار کم نمی‌توانست جایگاهی را در این آمار از آن خود کند. در رابطه با دیگر نسخه‌ها لازم به ذکر است که اندروید مارشملو به رکورد ۱۸.۷ درصد در دنیای سیستم‌عامل اندروید رسیده است. اما همچنان اندروید لالی پاپ در سطر جدول قرار دارد و سهمی معادل 35 درصد را به خود اختصاص داده است.

android-distribution-september-2016-840x429

در ادامه نسخه کیت کت را مشاهده می‌کنید که جای تعجب دارد که هنوز ۲۷.۷ درصد از این اکوسیستم را کسب کرده است، پس‌ازآن نیز سیستم‌عامل Froyo دیده می‌شود که با ناامیدی 0.1 درصد را کسب کرده است.

در کنار این آمار گوگل آماری را مربوط به سهم نمایشگرهای مختلف را منتشر کرده است، دراین جدول مشاهده می‌کنید که 90 درصد نمایشگرهای موجود مربوط به نمایشگرهای معمولی است و نمایشگرهای بزرگ که برای فبلت ها استفاده می‌شود تنها 7.4 درصد را به خود اختصاص داده‌اند و در آخر میزان ۳.۹ درصد نیز مربوط به نمایشگرهای خیلی بزرگ همچون تبلت ها است.

نظر شما در رابطه با این آمار چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.