ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا در 19 اکتبر تراشه کایرین 960 توسط هواوی معرفی خواهد شد؟

+

در ماه آپریل اعلام شد که احتمال دارد هواوی قبل پایان سال جاری از تراشه کایرین 960 رونمایی خواهد کرد، حال به نظر می رسد این گمانه زنی ها به واقعیت نزدیک می شوند.

به تازگی مطلع شدیم که هواوی در حال ارسال دعوت نامه رسمی برای مراسمی است که قرار است در روز 19 اکتبر برگزار شود، و به احتمال بسیار زیاد هواوی از تراشه کایرین 960 رونمایی خواهد کرد، این تراشه بر اساس فرایند 16 نانومتری ساخته می شود و با شبکه های مخابراتی تحت استاندارد LTE Cat. 12 کاملا اسزگاری خواهد داشت و انتظار می رود پردازنده اصلی این تراشه هشت هسته از نوع Cortex-A73 باشد. همانطور که در خبر گذشته اعلام شد این تراشه برای اولین بار قرار است در دستگاه میت 9 به کار گرفته شود.

960

لازم به ذکر است که نسخه پیشین این تراشه در ماه نوامبر سال گذشته معرفی شد، این تراشه کایرین 950 نام دارد که دارای چهار هسته A-72 با حداکثر سرعت کلاک 2.53 گیگاهرتز و چهار هسته A-53 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز است و توسط TSMC ساخته می شود. با این اوصاف زمان بندی انجام شده کاملا با زمان معرفی کایرین 960 همخوانی دارد و بایدمنتظر ماند تا دید هواوی در روز 19 اکتبر چه خواهد کرد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.