ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

با نیوهاوند، اولین سگ رباتیک از نژاد چیهواهوا آشنا شوید

+

چندی پیش بوستون داینامیکس یک سگ رباتیک با نام اسپات‌مینی را معرفی کرد. این سگ رباتیک در مقایسه با سایرین کوچک‌تر بود و می‌شد از آن به عنوان یک حیوان خانگی استفاده کرد اما هنوزم جثه‌اش به اندازه جثه نژاد ژرمن شپرد بود و بزرگ محسوب می‌شد. اما آیا سگ رباتیکی وجود دارد که به قدری کوچک باشد که بتوان آن را در یک کیف کوچک حمل کرد؟

به نیوهاوند، اولین سگ رباتیک از نژاد چیهواهوا سلام کنید! اکثر ما نژاد چیهواهوا را می‌شناسیم و می‌دانیم که او یک نژاد کوچک، اشرافی و بسیار زیباست اما تا به امروز نسخه رباتیک آن تولید نشده بود. ما هم اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که دانشتن یک ربات، دیگر آرزو به شمار نمی‌رود و قرار نیست که تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی آن‌ها را ببینیم. فناوری رباتیک این روزها پیشرفت‌های چشمگیری دارد و شاید بتوان آن را یک خطر به حساب آورد. این فناوری آن‌قدری پیشرفت کرده که دیگر به ربات‌های انسان‌نما محدود نمی‌شود و ما هر روز شاهد معرفی حیوانات رباتیک هستیم.

چیهواهوای رباتیک، همانند نژاد چیهواهوا دارای ابعاد بسیار کوچکی است. نیوهاوند که اولین سگ رباتیک از نژاد چیهواهوا به شمار می‌رود بر خلاف سایرین موتور الکتریکی ندارد. در نیوهاوند از سیستم نیوماتیک (معمولاً با نام پنوماتیک شناخته می‌شود) که شامل پیستون‌های هوای فشرده می‌شود استفاده شده است. سیستم نیوماتیک به نیوهاوند اجازه می‌دهد که بر روی سطح زمین همانند یک سگ کوچک خیلی سریع راه برود و دویدن آن بر روی سطوح مختلف با سهولت هر چه بیشتری صورت گیرد.

نیوهاوند توسط آزمایشگاه هوسودا در دانشگاه اوساکا، ژاپن ساخته شده است و هنوز باید بر روی آن کار شود تا به پایداری لازم برسد و بتوان آن را به عنوان یک حیوان خانگی به راحتی کنترل کرد، در حال حاضر این سگ رباتیک بازیگوش با سرعت غیر قابل کنترلی به سمت مردم و دیوارها می‌رود. در حال حاضر نمی‌توان چندان بر روی این ربات به عنوان یک حیوان خانگی حساب باز کرد.

نظر شما در مورد نیوهاوند پیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.