ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

IDC: میزان فروش تبلت‌ها در سه ماهه دوم سال 2016 با کاهش 12.3 درصدی مواجه شده است

+

متاسفانه در بازار ابزارهای دیجیتالی، تبلت‌ها اوضاع مناسبی ندارند و چند فصلی است که با کاهش فروش مواجه هستند و سه ماهه دوم سال جاری میلادی نیز تفاوتی با فصل‌های گذشته ندارد و باز هم شاهد افت فروش این محصولات هستیم و گزارش جدید ارائه شده از سوی IDC نشان می‌دهد که این کاهش سهم و کاهش فروش برای شش فصل متوالی تکرار شده و به نظر می‌رسد که همچنان ادامه داشته باشد. در سه ماهه دوم سال گذشته میلادی در سرتاسر جهان 44.1 میلیون دستگاه تبلت به فروش رفت اما در سه ماهه دوم سال جاری، 38.7 میلیون دستگاه تبلت فروخته شده که از کاهش فروشی 12.3 درصدی خبر می‌دهد. بر خلاف بازار گوشی‌های هوشمند، در بازار تبلت‌ها شرکت اپل با آیپدها همچنان رهبری می‌کند و این در حالیست که در بازار گوشی‌های هوشمند سامسونگ صدرنشین است.

بیایید به جزئیات گزارش ارائه شده از میزان فروش تبلت‌ها بنگریم. سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2016 موفق شده 6 میلیون دستگاه تبلت را به فروش برساند و این در حالی است که سال گذشته این شرکت کره‌ای موفق شده بود که 8 میلیون تبلت را به فروش برساند و همین موضوع باعث شده که سهم این شرکت از بازار تبلت‌ها چیزی در حدود 3 درصد افت کند و از 18.2 درصد در سه ماهه دوم سال گذشته، به 15.6 درصد در سه ماهه دوم سال جاری برسد. اما بر خلاف سامسونگ، شرکت چینی هواوی توانسته سهم خود را در این بازار نه چندان پر رونق افزایش دهد و آن را از 2.9 درصد به 5.6 درصد برساند اما در این بین تنها هواوی موفق به افزایش سهم خود نشده، بلکه آمازون نیز رشد چشمگیری داشته است. آمازون در سه ماهه دوم سال 2015 توانسته بود تنها 100 هزار تبلت را به فروش برساند اما در سه ماهه دوم سال جاری میلادی این شرکت موفق به فروش 4 میلیون تبلت شده و سهم خود در این بازار را از 0.3 درصد به 4 درصد افزایش داده است و یکی از عوامل موفقیت این شرکت، تبلت 50 دلاری فایر بوده است که در تعطیلات سال گذشته میلادی عرضه شد.

IDC-Tablet-Shipmet-By-Vendors-Q2-2016-KK

همانند بازار گوشی‌های هوشمند، اندروید در بازار تبلت‌ها نیز صدرنشین است اما بر خلاف بازار گوشی‌های هوشمند که 80 درصد آن در اختیار اندروید است، در بازار تبلت‌ها این سیستم‌عامل سهمی 65 درصدی دارد. دومین سیستم‌عامل برتر در بازار تبلت‌ها نیز آی‌اواس شرکت اپل است و 26 درصد از این بازار را در دست دارد و اما در جایگاه سوم و آخر، ویندوز مایکروسافت قرار گرفته که تنها 9 درصد از بازار تبلت‌ها را در دست دارد اما اخیراً به لطف دستگاه‌های هیبریدی نظیر سرفس پرو 4 توانسته سهم خود را افزایش دهد و به صورت آهسته به رقیبی جدی برای اندروید و آی‌اواس تبدیل خواهد شد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ به نظر شما چرا بازار تبلت‌ها سیر نزولی دارد؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.