ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

وب‌سایت iFixit تعمیر پذیرترین گوشی سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد

+

بخش‌ها و ویژگی‌های مختلفی در یک دستگاه تلف همراه هوشمند وجود دارد که باعث می‌شود ما آن را انتخاب و خریداری کنیم، ویژگی‌هایی همچون سیستم‌عامل، ظاهر و قطعات سخت‌افزاری، اما نکته‌ای که بیشتر افراد به آن توجه نمی‌کنند میزان تعمیر پذیر بودن گوشی است که می‌تواند در آینده‌ای دور یا نزدیک اهمیت خود را به نشان دهد.

teardown-h1

افراد زیادی هستند که تلفن همراه خود را چندین سال نگاه می‌دارند و از آن استفاده می‌کنند، ازاین‌رو وب‌سایتی به نام iFixit که به‌طور حتمان را می‌شناسید، با توجه به نیاز این افراد، گوشی‌های مختلف را از نظر میزان تعمیر پذیر بودن موردبررسی قرار می‌دهد و قبل از پایان سال لیست آن‌ها را منتشر می کند ازاین‌رو این وب‌سایت به‌تازگی این لیست را که مربوط به سال ۲۰۱۶ است را منتشر کرده است که در مقام اول آن گوشی ال‌جی جی ۵ جا خوش کرده است. این گوشی طبق رنکینگ این وب‌سایت امتیاز ۸ را از ۱۰ گرفته است و در مقاوم دوم و سوم به ترتیب گوشی‌های گوگل پیکسل و آیفون ۷ قرارگرفته و امتیازهای ۷ از ۱۰ را کسب کرده‌اند. جالب است بدانید که گوشی‌های گلکسی اس ۷ و اس ۷ آج امتیاز ۳ از ۱۰ را از خود کرده‌اند و در پایین‌ترین جایگاه جدول قرار گرفته‌اند.

ifixit-2016-smartphone-repairability-a ifixit-2016-smartphone-repairability-b ifixit-2016-smartphone-repairability-c ifixit-2016-smartphone-repairability-d ifixit-2016-smartphone-repairability-e ifixit-2016-smartphone-repairability-f

وب‌سایت آی فیکس اعلام کرد که ماژولار بودن گوشی تعویض و تعمیر آن را آسان می‌کند اما به دلیل اتصال قطعات با چسب باز کردن دستگاه را بسیار دشوار می‌کند، به‌هرحال اگر شما هم مایل به خرید یک تلفن همراه که متعلق به سال ۲۰۱۶ است هستید حتماً لیست این وبسایت را مرور کنید.

 

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.