ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اینتل تصمیم دارد به کسب‌وکار تراشه‌های موبایل بازگردد

+

Venkata Renduchintala، رئیس بخش کسب‌وکار اینترنت اشیا و گروه معماری سیستم‌ها در اینتل، در مصاحبه‌ای جدید اشاره کرده است که ممکن است کمپانی اینتل بار دیگر به کسب‌وکار تراشه‌های موبایل بازگردد.

در ماه آوریل اینتل تایید کرد برنامه‌های قبلی خود برای عرضه تراشه‌های SoFIA و Broxton را که در درجه اول برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده شده‌اند را لغو می‌کند. با توجه به این اقدام اینتل به نظر می‌رسید که این کمپانی تصمیم دارد از بازار تراشه‌های موبایل کناره‌گیری کند. حال با توجه به اظهار نظرهای Renduchintala در مصاحبه‌ای جدید با PCWorld، چنین به نظر می‌رسد که اینتل در آینده طرح‌هایی برای بازگشت به کسب‌وکار تراشه‌های موبایل دارد. هنگامی‌که از Renduchintala در رابطه با دلایل کناره‌گیری اینتل از توسعه تراشه‌های موبایل به منظور تمرکز بر مودم‌ها پرسیده شد، وی چنین جواب داد:

venkata-renduchintala

اول از همه ما باید به توجیه منطقی مواردی که تیم تحقیق و توسعه ما بر روی آن‌ها کار می‌کردند، بپردازیم. ما چند SoC موبایلی داشتیم که من فکر نمی‌کنم شایسته ادامه روند خود را داشتند تا به محصولی نهایی تبدیل شوند. این بدان معنی نیست که ما دیگر در پلت‌فرم‌های موبایلی فعالیت نخواهیم کرد. در بخش پلت‌فرم موبایل، من تعهد دارم که کمتر صحبت و بیشتر عمل کنم. هنگامی‌که چیزی برای گفتن داشته باشیم، در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اظهارات Renduchintala هنوز بسیار مبهم است، اما این اظهارات امید بازگشت اینتل به بازار تراشه‌های موبایلی را افزایش می‌دهد. در همین مصاحبه، Renduchintala در رابطه با دیگر بخش‌های فعالیت اینتل از جمله سخت‌افزار واقعیت مجازی این کمپانی که تحت عنوان پروژه Alloy توسعه داده شده است، به اظهار نظر پرداخت:

venkata-renduchintala

من فکر می‌کنم این بخش یکی دیگر از فرصت‌های جالب رشد برای رایانه‌های شخصی است. من تصور می‌کنم این بخش می‌تواند کلاس محصولات خاص خود را ایجاد کند. این بخش به قطعات مختلفی تقسیم خواهد شد و احتمالاً یک قطعه سیلیکون سفارشی ساخته شده بر روی پلت‌فرم رایانه‌های شخصی که موارد استفاده آن را افزایش می‌دهد. بنابراین ما در مورد واقعیت افزوده بسیار هیجان‌زده هستیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.