ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اینتل قصد دارد از حوزه گجت‌های پوشیدنی کنار رود!

+

در سال ۲۰۱۴ بود که اینتل کمپانی Basis را خریداری کرده و به زیر مجموعه خود اضافه کرد، بعد از این اقدام اینتل، همه منتظر بودیم که محصولات پوشیدنی این کمپانی روانه بازارها شوند، همین‌طور هم شد اما گویا از این پس دیگر چنین نخواهد بود، اینتل قصد خروخ از حوزه محصولات پوشیدنی را دارد.

یکی از نخستین محصولاتی که با پشتیبانی اینتل، بعد از خرید Basis روانه بازارها شد، به دلیل ایرادی که داشت و موجب آتش سوزی آن می‌شد، اوایل امسال از سطح بازارها جمع شد. اکنون هم تمام امیدها به آینده این بخش از اینتل، خاموش گشته است، زیرا طبق گزارشی که TechCrunch منتشر کرده، کمپانی در بخش محصولات پوشیدنی خود، کارمندان بسیاری را اخراج کرده است.

بر اساس گزارش TechCrunch، که منبع نزدیکی به اینتل محسوب می‌شود، کمپانی دیگر قصد تداوم حرکت در حوزه محصولات پوشیدنی را نداشته و می‌خواهد از این حوزه از گجت‌های هوشمند، فاصله بگیرد. تمام کارکنان و موجودی‌های باقی مانده بخش پوشیدنی هم در گروه دیگری به کار گرفته خواهند شد، منبع مذکور، علاوه بر این گزارش، موفق شده عکسی از محصول پوشیدنی معرفی نشده‌ای که مربوبط به حوزه تناسب اندام است، به دست آورد، که البته دیگر شاهد رونمایی یا ورود آن به بازارها نخواهیم بود.

محصول مذکور، Ruby نام دارد و از تصویر منشر شده از بسته بندی آن، مشخص است که نوعی ساعت هوشمند کوچک و جمع و جور است که امکاناتی مثل پایش ضربان قلب، و برخی ویژگی‌های معمول و مربوط به ساعت‌های هوشمند را داراست. این محصول رونمایی نشده از جهاتی شبیه محصول دیگری از کمپانی Basis به اسم Peak است که البته Ruby به نظر نسخه‌ای کوچک‌تر از آن می‌رسد.

نکته دیگری که در مورد Ruby وجود دارد، این است که از تصویر منتشر شده به نظر می‌رسد که نرم‌افزار یا به اصطلاح سیستم عامل آن نسخه جدیدتری نسبت به محصولات قبلی است. فعلا معلوم نیست که این نسخه جدید برای محصولات قبلی ارایه خواهد شد یا خیر.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.