ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

دبیر شورای عالی مجازی: چاره‌ای جز فیلترینگ هوشمند نداریم

۱

دبیر شواری عالی فضای مجازی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات، در رابطه با پاک‌سازی فضای مجازی اظهار کرد که چاره‌ای جز فیلترینگ هوشمند نداریم و این برنامه باید موفق شود.

سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی مجازی، با اشاره به امنیت در فضای مجازی اظهار کرد: امنیت فضای مجازی در دنیا شکننده است مانند اتفاقاتی که در انتخابات اخیر آمریکا رخ داد و هکرها نقش برجسته‌ای در به هم زدن فضا داشتند. دنیا برای تأمین امنیت فضای مجازی با چالش مواجه است.

وی درباره امنیت در فضای مجازی ایران ادامه داد: امنیت فضای مجازی در ایران به طور متوسط قابل قبول است. نهادهای امنیتی شکل گرفته و در همه سازمان‌های دولتی واحدی به نام حراست ای‌تی وجود دارد و اقدامات اخیری که توسط آماتورها صورت گرفت به خوبی مدیریت شد، ولی این به معنای آن نیست که شاهد حوادث امنیتی نخواهیم بود.

فیروزآبادی در واکنش به پاک بودن فضای مجازی خاطرنشان کرد: فضای مجازی به خصوص در حوزه اطلاع‌رسانی بزرگ شده فضای واقعی است و در بخشی از این اطلاعات محتویات غیرقابل‌قبول یا غیراخلاقی نیز موجود است و با گسترش این فضا نمی‌توان پاک‌سازی آن را با روش‌های دستی انجام داد و باید به دنبال روش‌های هوشمند بود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با فیلترینگ هوشمند افزود: برای پاک‌سازی هوشمند فضای مجازی دستگاه‌های مختلفی موردبحث قرار گرفتند و میزان کارایی این دستگاه‌ها در دو سال اخیر بهبود پیدا کرده است، اما متناسب با آن تولید اطلاعات غیراخلاقی نیز گسترش داشته است.

فیروزآبادی ادامه داد: فیلترینگ هوشمند به‌طور خاص در جلسات شورا تصویب نشده است، اما یکی از زیرمجموعه‌های شبکه ملی است که مشخصات این شبکه در شورا در حال تصویب است. دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با میزان موفقیت فیلترینگ هوشمند گفت: چاره‌ای جز فیلترینگ هوشمند نداریم و این برنامه باید موفق شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
عرفان
عضو
5 ماه 18 روز قبل

عجب عجب!

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.