ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سرعت اینترنت خانگی در ایران ۲برابر خواهد شد

۱

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، سرعت دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت تا پایان سال به ۴ مگابیت بر ثانیه می رسد. در ادامه با ویاتک همره باشید تا با جزئیات این خبر آشنا شویم.

به نقل از ویاتک و به گزارش مهرنیوز معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای برات قنبری در رابطه با سرعت اینترنت خانگی گفته است که زیرساختهای شبکه دسترسی به اینترنت از جمله زیرساختهای فیبرنوری و شبکه انتقال در حال آماده سازی است.

وی با بیان اینکه تکمیل امنیت زیرساختهای شبکه ارتباطی در راستای ارائه خدمات دولت الکترونیک نیز در این جهت در حال انجام است، ادامه داد:

img11153597

براساس منشور ستاد اقتصاد مقاومتی، موضوع افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به اینترنت پرسرعت مدنظر قرار گرفته است که در این راستا، تکمیل زیرساختهای مربوط به شبکه دسترسی در حال انجام است.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه برابر اهداف برنامه پنجم توسعه باید ۶۰ درصد خانوار ایرانی دارای اینترنت پرسرعت شوند، اضافه کرد: مطابق با این برنامه، تا پایان سال باید این هدف محقق شود و ما نیز از لحاظ اهداف کمی به دنبال رسیدن به این رقم هستیم. قنبری خاطرنشان کرد:

img11153597

به موازات این پروژه، طرح افزایش دسترسی کاربران نهایی به اینترنت پرسرعت را دنبال می کنیم به نحوی که مطابق با برنامه ریزی به عمل آمده، تا پایان سال جاری سرعت اینترنت کاربران خانگی به ۴ مگابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت. در همین حال در برنامه ششم توسعه این میزان سرعت، افزایش می یابد تا در نهایت، هدفگذاری برای چندین برابر سرعت محقق شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون متوسط سرعت دسترسی کاربران به اینترنت ۲ مگابیت بر ثانیه است، تاکید کرد: با آماده سازی زیرساختها، پیش بینی می شود که تا پایان امسال، توان سرویس دهی اینترنت در دو بخش اینترنت ثابت و اینترنت همراه تا سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه فراهم شود.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
abas
abas
مهمان
2 سال 3 ماه قبل
به نظر من وزیر ارتباطات چیزی جز چرت نگفته ، در ایران دوتا سیستم رو در روی هم هستند: یکی سیستم اداری و قانونی کشور که ملزم به پیشرفت کشور هست و دیگری سیستم دینی کشور که میخواهند کشور را به دوران شتر سواری برگردانند. خب خلاصه امروز وزیر یه چیزی میگه و فردا یه ایت للاهی میره بالای منبر بند میکنه به این که ای مردم این اینترنت مفسد فی لارض تشریف داره اگه فردا دست بچه هاتون بهش برسه از شام تا بام و از بام تا شام درحال زنا کردن هستند . خب با این سیستم که… ادامه دیدگاه »
wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.