ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سرعت اینترنت تا سال ۱۴۰۴ به ۱۰۰ مگابیت می‌رسد

+

معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات گفت: تا پایان چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام (سال ۱۴۰۴) سرعت دسترسی به اینترنت برای کاربران به ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، برات قنبری بابیان اینکه هراندازه که سرعت دسترسی و شبکه پهنای باند بالا رود، رشد تولید ناخالص داخلی نیز افزایش می‌یابد، گفت: هدف‌گذاری دسترسی به اینترنت برای کاربران نهایی در سال ۹۵، سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه است. در همین حال تا پایان برنامه ششم این سرعت به ۲۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد و تا پایان زمان ۱۰ ساله و در چشم‌انداز ۱۴۰۴ دسترسی اینترنت کاربران با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه محقق می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات بابیان اینکه متوسط جهانی سهم هزینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سبد خانوار ۵ درصد است، گفت: ما نیز قصد داریم این ۵ درصد را حفظ کنیم و حتی درصورتی‌که سرعت اینترنت حدود ۱۰ برابر افزایش یابد، هزینه‌های خانوار بیش از ۲ تا ۳ برابر افزایش نخواهد یافت.

وی بر افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد فناوری اطلاعات و ارتباطات که هم اکنون کمتر از ۲۰ درصد است، تأکید کرد و گفت: در برنامه ششم سهم فناوری اطلاعات به ۳۰ درصد و سهم فناوری ارتباطات به ۷۰ درصد می‌رسد. در این زمینه از میزان ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده در برنامه ششم، نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با اشاره به برنامه‌ریزی برای واگذاری اینترنت پرسرعت به روستاها گفت: با حداقل سرعت دسترسی ۲ مگابیت بر ثانیه، اینترنت را برای ارائه سرویس‌های دولت الکترونیک به روستاها می‌بریم. ازآنجایی‌که فناوری مکالمه و صوت در حال حذف شدن است، باید در روستاها نیز با ایجاد شبکه دیتا، بتوانیم این فناوری را جایگزین صوت کنیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.