ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سیستم عامل iOS 10 هیچ اطلاعاتی را بدون اجازه شما جمع آوری نمی کند

+

اگر پیگیر مراسم امسال WWDC بوده باشید حتماً می‌دانید که نسخه جدید سیستم‌عامل اپل یعنی iOS 10 برای اینکه بتواند خودش را برای سهولت استفاده شخصی‌سازی کند به جمع‌آوری اطلاعاتی درباره کاربران خود می‌پردازد. اپل به دنبال اتخاذ روشی به نام “حریم خصوصی وابسته” است تا بتواند به طور هوشمندانه بدون دسترسی به موارد شخصی و حساس به جمع‌آوری اطلاعات بپردازد.

اپل درباره نحوه عملکرد این روش در سیستم‌عامل جدیدش کمی بیشتر شفاف‌سازی کرده است. قبل از هر چیز، شما به طور کامل انتخاب می‌کنید که آیا در راستای جمع‌آوری اطلاعات برای بهبود سیستم‌عامل قصد کمک به اپل را دارید یا خیر. برای این کار شما باید بین یکی از حالات سویچ نمایید.

در مرحله دوم چهار نوع خاص از اطلاعاتی که اپل به جمع‌آوری آن‌ها علاقه‌مند است برای انتخاب مشخص شده‌اند: لغات جدید اضافه شده توسط شما به دایره واژگان، ای موجی های استفاده شده توسط شما، لینک‌های استفاده شده در داخل برنامه‌ها که برای انتشار عمومی تعیین شده‌اند و نکات موجود در جستجوها.

هر چیزی بیشتر از این شامل موارد از پیش تعیین‌شده و فعال در سیستم‌عامل در دستگاه شما باقی می‌ماند و به سرورهای اپل منتقل نخواهد شد. مسائلی مانند قرارها و یادآوری‌های شما برای رفتن به کلاس و یا شرکت در یک جلسه کاری همه محفوظ خواهد ماند. قطعاً جاسوسی ساعت کلاس آواز شما برای مهندسان پشت‌میزنشین در کوپرتینو جذاب نخواهد بود.

اپل قصد دارد در این زمینه حساب خود را از گوگل که تا اندازه‌ای برای حریم شخصی مسئله‌ساز است جدا کند. حتی در رابطه با دستیاران شخصی آنها یعنی Siri و Google Now هم این موضوع در حال گسترش است.

نظر شما درباره سیاست‌های این شرکت‌ها درباره حریم شخصی کاربران چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.