ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ظرفیت پهنای باند شبکه ملی اطلاعات ۷ برابر شد

+

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ۷ برابری ظرفیت پهنای باند شبکه ملی اطلاعات و افزایش ۱۰ برابری تعداد کاربران پهن باند تلفن همراه و ثابت خبر داد. وی همچنین از حمایت برای تکمیل حلقه‌های اتصال موجود میان آسیا و اروپا خبر داد.

با استناد به خبرگزاری مهر، محمود واعظی برای شرکت در همایش جهانی تلکام ۲۰۱۶ به تایلند سفر کرد. وی در جریان اجلاس وزرای ارتباطات بانکوک، اظهار داشت: ما بر این باوریم که ارتقای توانمندی‌های ICT در دنیای امروزه برای تسهیل و تشویق سرمایه گذاری، رشد و توسعه قابلیت‌های نسل جوان و ایجاد اشتغال در کلیه بخش‌های اقتصاد جامعه یک ضرورت است. وی با ارائه سیاست‌های بخش ICT در ایران گفت: در این چند سال اخیر دستاوردهای زیادی در این حوزه حاصل شده است، چراکه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان موتور رشد و عامل شتاب دهنده توسعه در همه بخش‌های کشور محسوب می‌شود.

وزیر ارتباطات، توسعه زیرساخت‌ها و ارتقا سرویس‌های با ارزش افزوده و دارای کیفیت بالا را از جمله اقدامات برای دسترسی آحاد جامعه به سرویس‌های مقرون به صرفه در محیطی شفاف، امن و رقابتی عنوان کرد و افزود: استفاده از فناوری‌های اثر بخش و به‌روز، تشویق و رقابت و ایجاد محتوای داخلی از سیاست‌های آتی این بخش است و در این زمینه تحقیقات و نوآوری در زمینه‌های جدید مانند رایانش ابری و اینترنت اشیاء در حال انجام است.

واعظی در ارائه دستاوردهای باند پهن کشور از افزایش هفت برابری ظرفیت پهنای باند شبکه ملی اطلاعات، افزایش ۱۰ برابری تعداد کاربران پهن باند تلفن همراه و ثابت و افزایش هفت برابری ظرفیت شبکه فیبرنوری به عنوان زمینه ای برای ارائه سرویس اینترنت پرسرعت به ۸۰ درصد خانوارها و ارایه سرویس‌های پهن باند به ۹۰درصد از روستاها و مناطق روستایی خبر داد. وزیر ارتباطات گفت: در برنامه پنچ ساله آتی ۱۶ میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در بخش ICT با مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده تا از بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در این بخش که دارای سودآوری قابل ملاحظه‌ای است، دعوت به عمل آید. وی موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران را برای راه‌اندازی مسیر ترانزیت ارتباطی شرق به غرب، راهبردی توصیف کرد و افزود: باتوجه به این موقعیت، هزینه ترانزیت پهنای باند از این مسیر کاهش پیدا می‌کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.