ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پیشنهاد ایران برای ایجاد پایگاه اطلاعاتی مکان محور منطقه‌ای

+

پیشنهاد ایران برای همکاری با سازمان همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای (اکو) برای استفاده و پیاده‌سازی پایگاه داده مکان محور (SDI) در دستور کار قرار گرفت. به گزارش ویاتک، به نقل از خبرنگار مهر، بیست و هفتمین جلسه مشورتی منطقه‌ای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) برگزار شد و پیشنهاد ایران برای همکاری میان کشورهای عضو اکو در جهت استفاده از اطلاعات داده مکانی (SDI) به منظوره بهره‌گیری در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی های آگاهانه‌تر، ارائه و در دستور کار قرار گرفت.

نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه با بیان اینکه امروزه، وجود بانک اطلاعاتی مناسب به منظور تصمیم سازی بهینه برای پیاده‌سازی برنامه‌های پیش‌بینی شده، یک ضرورت محسوب می‌شود، گفت: دامنه اهمیت و گستره این موضوع تا حدی است که سازمان ملل متحد تقریباً در تمام بندهای تدوین شده برای اهداف هزاره جدید، بر لزوم داشتن بانک اطلاعات منسجم در هر بخش تاکید داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور هم تاکنون، کشورهای مختلف هم در سطح ملی پایگاه‌های داده چندوجهی طراحی کرده‌اند و هم در سطح منطقه‌ای، بخشی از اطلاعات مورد نیاز برای همکاری را به اشتراک گذاشته‌اند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان اینکه این موضوع با عنوان «زیرساخت پایگاه داده مکان محور منطقه‌ای» در سطح دنیا شناخته می‌شود تصریح کرد: ایران پیشنهاد می‌کند که همکاری میان کشورهای عضو اکو در این حوزه عملیاتی شود و آمادگی خود را به منظور تبادل تجربیات و توانمندی‌های تکنیکی در این بخش را نیز اعلام می‌کنیم.

وی تاکید کرد: طی یک دهه گذشته در ایران نیز، ایجاد پایگاه‌های داده مکان محور چندوجهی آغاز شده و در برخی استان‌ها به نتایج بسیار مطلوبی رسیده است. معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: نظام تأمین اطلاعات برای تصمیم‌گیری‌های مدیریتی در بخش‌های مختلف و اجرای پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی بسیار با اهمیت بوده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشورهای عضو اکو، می‌تواند نتایج بسیار مناسبی را برای این کشورها به همراه داشته باشد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.