ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا سامسونگ می‌خواهد از دکمه Home دایره‌ای در گوشی‌های آینده خود استفاده کند؟

+

سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان است. این شرکت کره‌ای مدت زیادی است که در بازار گوشی‌های هوشمند با شرکت اپل رقابت کرده و می‌جنگد و این دو شرکت تا به امروز بارها به دلیل نقض پتنت از یک‌دیگر شکایت کرده‌اند و به دادگاه رفته‌اند. آیفون‌های اپل و گلکسی‌های سامسونگ هر دو به یک دکمه فیزیکی مجهز شده‌اند که در پایین صفحه نمایش آن‌ها قرار دارد اما فرم ظاهری و نحوه کارکرد این دکمه، در گلکسی و آیفون متفاوت است. شکل ظاهری دکمه فیزیکی آیفون‌های اپل دایره‌ای یا همان گِرد است و این در حالیست که دکمه فیزیکی گلکسی‌های سامسونگ مستطیلی شکل با گوشه‌های گرد است. به هر حال اکنون دو شرکت اپل و سامسونگ زبان طراحی و قوانین خاص خود را در این زمینه دارند اما ممکن است که تغییراتی در آینده صورت گیرد.

Samsung-round-front-facing-fingerprint-scanner-patent_1

به تازگی سامسونگ دو پتنت جدید را به ثبت رسانده است که در اولین پتنت، به حضور دکمه فیزیکی Home با طراحی دایره‌ای بر روی یکی از گوشی‌های سامسونگ اشاره شده است. با توجه به این پتنت، ممکن است که سامسونگ در گوشی‌های آینده خود، به جای دکمه Home مستطیلی شکل از دکمه Home با طراحی دایره‌ای استفاده کند. اما یک سوال وجود دارد: آیا این دکمه دایره‌ای شکل، همان دکمه Home است یا یکی از دکمه‌های خازنی است؟ به هر حال فرقی نمی‌کند، وجود یک چنین دکمه‌ای ممکن است که باعث شود اپل مجدداً از سامسونگ بابت نقض پتنت طراحی شکایت کند و این شرکت را به دادگاه بکشاند، اما این تنها یک پتنت است و مشخص نیست که در آینده مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر. اما دومین پتنتی که به تازگی توسط سامسونگ به ثبت رسیده، به محل قرارگیری حسگر اسکنر اثر انگشت مربوط می‌شود.

Samsung-rear-facing-fingerprint-scanner-patent_1

این پتنت جدید، به قرارگیری حسگر اسکنر اثر انگشت در پشت گوشی اشاره می‌کند. تا به امروز گوشی‌‌های مختلفی را دیده‌ایم که حسگر اسکنر اثر انگشت آن‌ها در پشت بدنه و درست در زیر دوربین پشت قرار گرفته است اما به نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد این محل را تغییر دهد. حسگر اسکنر اثر انگشت پشتی، معمولاً در وسط قرار می‌گیرد اما حال به نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد آن را به بخش بالایی منتقل کند! البته توجه داشته باشید که سامسونگ حتماً نمی‌خواهد یک چنین کاری را فوراً اجرایی کند و تنها یک پتنت برای آینده ثبت کرده است، زیرا قرار گرفتن حسگر اسکنر اثر انگشت در بخش بالایی پشت گوشی واقعاً بی معنی است مگر این‌که در گوشی‌های کوچک استفاده شود.

نظر شما در مورد این دو پتنت چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.